Najpierw PiS do Pokory, teraz Pokora do PiS: wszystko jest zgodnie z prawem

Dział: Aktualności
11/02/2019 - 15:59

Starosta Beata Pokora odniosła się do konferencji prasowej i oświadczenia Prawa i Sprawiedliwości w sprawie objęcia przez nią funkcji członka rady nadzorczej MPK.

Oto treść oświadczenia

Odnosząc się do konferencji zwołanej przez radnych powiatowych PiS i doceniając ich zainteresowanie objęciem przeze mnie funkcji członka Rady Nadzorczej MPK w Radomsku pragnę podkreślić, iż objęcie przeze mnie wskazanej wyżej funkcji było zgodne z obowiązującymi przepisami.

W chwili obecnej dopiero rozpoczynam pracę w Radzie Nadzorczej MPK, przedwczesna więc wydaje się ocena ewentualnych zagrożeń związanych z pełnieniem tej funkcji. Zapewniam, że gdyby w przyszłości okazało się, że praca w radzie nadzorczej koliduje z moimi obowiązkami, powoduje konflikt lub może wiązać się z jakimikolwiek szkodami dla mieszkańców powiatu to z pewnością sama z niej zrezygnuję.

Dołożę wszelkich starań, aby obowiązki wynikające z bycia członkiem Rady Nadzorczej MPK nie kolidowały z pracą w Zarządzie Powiatu Radomszczańskiego, będę je wykonywała poza godzinami pracy w starostwie, ewentualnie – będę wtedy wykorzystywała urlop wypoczynkowy.

PIS KONFERENCJA

Starosta Radomszczański
Beata Pokora