Pijany 37-letni radomszczanin bez prawa jazdy za kierownicą matiza

Dział: Aktualności
12/02/2020 - 12:21

We wtorek 11 lutego ok. godz. 17.25 doszło do podwójnej kolizji, której sprawcą był pijany kierowca. Dwa mandaty po 500 zł to początek jego kłopotów.

 kolizja 2

Daewoo Matiz stał na skrzyżowaniu ulicy Reymonta z Kościuszki, czekał, aż przejazd kolejowy zostanie otwarty. Kierowca, jak się później okazało, miał w wydychanym powietrzu 2,1 promila alkoholu. Nie dziwne, że auto stoczyło się do tyłu i uderzyło w stojącego za nim vw passata. Kierowca passata podszedł do matiza, ale drzwi kierowcy były zablokowane. 37-latek nawet nie spojrzał w kierunku poszkodowanego 50-letniego kierowcy vw. Wcisnął pedał gazu i pojechał w lewo w Kościuszki. I od razu uderzył w opla insignię, który także czekał na podniesienie szlabanu. Za kierownicą opla siedziała 40-letnia mieszkanka gm. Radomsko.

Tym razem, także dzięki pomocy kilkorga przechodniów, udało się zatrzymać pijanego kierowcę. Wezwano policję. I wtedy okazało się, że mężczyzna jest nie tylko pijany, ale nie ma też prawa jazdy. Policjanci wypisali mu dwa mandaty po 500 zł, za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości.