Pijani za kółkiem, czyli kronika zapowiedzianych śmierci. 25 złapanych. A reszta?

Dział: Aktualności
12/03/2019 - 14:16

4 promile, 3 promile. Niektórzy nie są w stanie utrzymać równowagi przy wysiadaniu. Inni bełkoczą. Statystyki policyjne mówią, że pijanych kierowców przybywa. Poza policjantami jest na nich jeszcze jednak broń: obywatelskie zatrzymania i reakcje.

Kronika pijanych kierowców. 25 złapanych. A reszta?
4 promile, 3 promile. Niektórzy nie są w stanie utrzymać równowagi przy wysiadaniu. Inni bełkoczą. Statystyki policyjne mówią, że pijanych kierowców przybywa. Poza policjantami jest na nich jeszcze jednak broń: obywatelskie zatrzymania i reakcje.

Można by nazwać taką listę „Kronika zapowiedzianych śmierci”. Zapowiedzianych, bo zwykle ktoś pijanemu pozwala wsiąść do samochodu, ktoś odwraca wzrok i nie reaguje. A reakcja społeczna to najskuteczniejsza broń. I ostracyzm.
Zebraliśmy listę zatrzymań tylko z ostatnich miesięcy. Niestety, jedno możemy zagwarantować - ona się wydłuży. Pewnie jeszcze dziś, jak będziemy mieli szczęście, w to ciągu najbliższych dni.
Tak pijemy za kierownicą:

* 48-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie przyjeżdża do sklepu w Kobielach Małych. Po alkohol. Jest pijany, ekspedientka odmawia sprzedaży. Kierowca odjeżdża, podczas cofania uderza w zaparkowanego przed sklepem malucha. Wraca do sklepu po 30 minutach, kiedy słyszy, że wezwano policję, ucieka. Zostaje zatrzymany. Wynik: ponad 2,5 promila.
* 52-letni kierowca motoroweru na wysokości urzędu skarbowego tracił panowanie nad pojazdem, przewraca się. Kiedy przechodzień spieszy na pomoc, czuje od niego alkohol. Motorowerzysta jest pobudzony, agresywny i wulgarny. Próbuje uciekać. Ma 2 promile.
* Listonosz z gminy Żytno zabiera kluczyki od volvo 51-letniej łodziance. Kobieta jest tak pijana, że ma problem z poruszaniem się i mówieniem. Listonosz kluczyki oddaje dzielnicowym z miejscowego posterunku policji. Policjanci badają kobietę alkomatem. Wynik - 3 promile. Nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Prawo jazdy straciła w 2014 roku.
* Policjanci zostają wezwani na stację paliw. Czeka tam na nich 62-letni kierowca opla astry. Pijany. Ma 2,8 promila. Jazdę uniemożliwił mu 59-letni radomszczanin. Pijany kierowca na Sienkiewicza uderzyło w volvo, ale pojechał dalej. Zatrzymał się dopiero na stacji. Kierowca volvo pojechał za nim. Tam zabrał mu kluczyli i wezwał policję.
* 58-letni mieszkaniec gm. Kamieńsk zostaje zatrzymany przy drodze Bełchatów-Kamieńsk. Najpierw dyżurny policji otrzymuje informację, że ujęto tam nietrzeźwego kierowcę. Patrol jedzie na miejsce. Kierowca ma 3 promile.
* 21-letnia kierująca audi uszkadza zaparkowanego citroena i odjeżdża z miejsca zdarzenia. Policjanci docierają do właściciela audi, mieszkającego w gminie Radomsko. Okazuje się, że samochód użytkuje 21-letnia radomszczanka. Mundurowi ustalają miejsce jej pracy. Kobieta podczas rozmowy z mundurowymi przyznaje się do spowodowania kolizji. Ma 07 promila
* Radomszczanin widzi w Kamieńsku, że fiat punto jedzie wolno, ale zygzakiem. Zajeżdża mu drogę, zmusza do zatrzymania, zabiera kierowcy kluczyki i wzywa policję. 41-latek wiózł 61-letnią kobietę. Prawo jazdy stracił kilka dni wcześniej. Ma 3 promile.
* Radny powiatowy, jeszcze przez zaprzysieżeniem. uderza volkswagenem w ogrodzenie. Ma 0,9. Potem okazuje się, że nie ma prawa jazdy.

wieslaw

* Dyżurny policji odbiera zgłoszenie, że ulicami Radomska jeździ punto, za kierownicą którego znajduje się pijany chłopak. Zgłaszający informuje, że wraz ze znajomymi przez kilka minut jechał za punto, ale stracił je z zasięgu wzroku. Chwilę później okazało się, że fiat uderzył w skrzynkę energetyczną i otarł się o drzewo przy ulicy Sienkiewicza. Policjanci na miejscu znajdują uszkodzone auto, a za kierownicą 18-letniego radomszczanina. Ma 1,5 promila.
* Dyżurny policji odbiera telefon: kierowca samochodu terenowego podczas wyprzedzania volkswagena na ulicy Owocowej doprowadził do zderzenia. Nie zatrzymał się. Policjanci na jednej z posesji znajdują uszkodzonego jeepa. Kiedy mundurowi wykonują oględziny, podchodzi do nich 17-letni radomszczanin, który twierdzi, że to auto jego rodziców, a ich nie ma w domu. Nie potrafi logicznie wytłumaczyć, kto jeździł tym autem. Policjanci mają nagranie z monitoringu na którym widać, że to on kierował jeepem. 17-latek ma 1,2 promila
* Kolejne zgłoszenie. Kierujący passatem przy wysiadaniu ma problem z utrzymaniem równowagi. Ma 2,3 promila.
* W Kamieńsku 20-letni mieszkaniec gminy Gomunice zabiera kluczyki nietrzeźwemu mężczyźnie, który próbuje wsiąść za kierownicę. Ma 3 promile
* 51-letnia radomszczanka wyjeżdżając ze stacji paliw przy ul. Brzeźnickiej i nie ustępuje pierwszeństwa. Dochodzi do zderzenia. Kobieta ma 3 promile.
* Na ul. Kościuszki kierowca boxera uderza w tył renaulta. 32-letni Ukrainiec ma 2 promile.
* 49-letni rowerzysta zostaje zatrzymany w Kodrąb. Ma 4 promile.
* Kierowca volkswagena uderza w golfa. Ma 2,7 promila alkoholu.
* Kierujący matizem na ul. Przedborskiej wjeżdża w znaki drogowe i ucieka. Zostaje zatrzymany. Ma 2 promile
* 28-letni mieszkaniec gminy Żytno powoduje kolizję w Silniczce. Na zakręcie zjeżdża na przeciwny pas i uderza w peugeota. Nie ma prawa jazdy. Ma 4 promille.
* 35-letni kierowca forda transita uszkadza dwa auta zaparkowane przy ul. Radomszczańskiej w Pławnie. Wynik badania alkomatem: 1,6 promila.
* 23 latek potrąca skuterem pieszego na ul. Partyzanckiej. Pieszy zostaje odwieziony do szpitala, ale nie udaje się go uratować. 23-latek ma prawie 0,8 promila. Motocykl nie ma ubezpieczenia OC, a kierowca prawa jazdy.
* Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu ma 48-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. W tym stanie prowadzi volkswagena. Traci panowanie nad autem, które zjeżdża z drogi i dachuje. Policjantom mówi, że wyprzedzał ją samochód, który zajechał jej drogę.
* 58-letni radomszczanin wpada na ulicy Młodzowskiej. Policjanci zatrzymują go do kontroli. Ma 1,5 promila. Mężczyzna próbuje wręczyć funkcjonariuszom pieniądze, w zamian za odstąpienie od interwencji.
* 33-letni kierowca opla na zakręcie w prawo zjeżdża na lewy pas, a potem zjeżdża z drogi i uderza w drzewo. Do szpitala trafia 66-letnia pasażerka. Kierowca ma 1,3 promila.
* Policjanci zatrzymują kierowcę, który jedzie wężykiem. 42-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego ma aż 3 promile alkoholu. Wcześniej za jazdę po pijanemu stracił już prawo jazdy.
* 20-letnia kobieta kierująca seatem na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Bugaj nie zatrzymuje się przed znakiem STOP. Wymusza pierwszeństwo na jadącym ul. Mickiewicza fordzie mondeo. Ma 0,65 promila.
* Wieczorem samochód wjeżdża w ogrodzenie kościoła przy ul. Przedborskiej. W aucie są 31-latka i 29-latek, obywatele Ukrainy. Oboje są nietrzeźwi. Kobieta ma 2,5 promila mężczyzna 1,2. Nie chcą powiedzieć, kto prowadził.