Pijani kierowcy spowodowali kolizje: jeden miał 3,3, drugi 2,6 promila w wydychanym

Dział: Aktualności
16/11/2020 - 08:59
W niedzielę 15 listopada policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy spowodowali kolizje. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawcy staną przed sądem.

O godz. 17 policjanci zostali wezwani do miejscowości Miejskie Pola w gm. Przedbórz. Tam zastali 57-latka, który w policyjny alkomat wydmuchał 2,6 promila. W tym stanie prowadził skodę octavię. I skręcając z drogi krajowej w drogę do Miejskich Pól zderzył się ze skodą superb. Nie zatrzymał się. Kobieta kierująca drugim autem pojechała za nim. Sprawca zatrzymał się na końcu miejscowości, pasażerowie octavii uciekli do lasu. Kierowcy do czasu przyjazdu policji przypilnowali pasażerowie drugiego auta.

policja2

10 minut później na ul. Armii Krajowej w Maluszynie w gm. Żytno dochodzi do kolizji między oplem astrą a mercedesem. 42-latek prowadzący opla zjechał na lewy pas i doprowadził do czołowego zderzenia. Jak się okazało, miał 3,3 promila.

[CZYTAJ] Podpalacz w Brudzicach. Dwa kolejne pożary. W niedzielę paliła się stodoła i gałęzie

- Obu mężczyznom zatrzymano prawa jazdy, obaj staną przed sądem i odpowiedzą za prowadzeni w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat więzienia, kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów - przypomina podinspektor Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko.