Piastowska: skwer, plac zabaw, apteka drive i partnerstwo publiczno-prywatne

Dział: Aktualności
21/07/2021 - 11:58

Pierwsza taka inicjatywa w Radomsku: finansowana w połowie z pieniędzy prywatnych. Za pieniądze miasta i spółki For Ap, należącej do Roberta Stelmacha, będącego właścicielem Apteki Codzienna przy ulicy Piastowskiej, wykonano w tym miejscu skwer i plac zabaw dla dzieci. 

Robert Stelmach zwrócił się do miasta z propozycją współpracy przy zagospodarowaniu przestrzeni wokół budynku usługowego, zlokalizowanego przy ulicy Piastowskiej. Zależało mu na stworzeniu parkingu i wyjazdu. Te elementy infrastruktury miały ułatwić funkcjonowanie firm usługowych i handlowych, działających w tym obiekcie. Nota bene, budynek w całości jest własnością spółki Roberta Stelmacha.

- Budynek odkupiliśmy od państwa Mickiewiczów  kilka lat temu - mówi Robert Stelmach, przedsiębiorca z województwa świętokrzyskiego. W budynku otwarto Aptekę Codzienną. Brakowało infrastruktury drogowej i parkingowej. 

prez

- Ten skwerek i parkingi z tyłu były terenami zapomnianymi. Były tam wyboje, błoto, brak dojazdu. Udało nam się stworzyć przestrzeń ładną i przyjazną. Z jednej strony parking i dojazd do apteki. Tę inwestycję chcieliśmy zrealizować w pierwszej kolejności. Była ona w połowie finansowana przez miasto, w połowie przez spółkę - mówi Jarosław Ferenc, prezydent miasta. 

Pierwszy etap miał kosztować około 600 tysięcy zł. Udało się taniej. I wówczas zapadła decyzja, żeby zagospodarować skwer. Za całokształt, projekt tego miejsca, odpowiada spółka. Koszt inwestycji,  jak informuje prezydent, to ponad 400 tysięcy zł.  Całość kosztowała ponad milion zł, z czego udział spółki wyniósł 42 procent. 

- Mieliśmy w planach, żeby stworzyć jakąś unikatową usługę, można nawet powiedzieć, że na skalę Polski. Aptek drive jest w Polsce bardzo mało. A  Radomsko już taką aptekę ma. Nie tylko dzięki posiadanemu budynkowi, ale dzięki temu, że stworzyliśmy partnerstwo publiczno - prywatne i udało się część tego parkingu tak zaprojektować, żeby można było zorganizować podjazd pod aptekę - mówi Robert Stelmach. 

Przedsiębiorca chwalił współpracę z miastem. Podkreślał, że politycy z Radomska nie stwarzali barier. Dzięki współpracy powstał skwer i plac zabaw dla dzieci. Wykonawcą była firma budowlana Mirosława Kubika. Prace ze strony miasta nadzorowała wiceprezydent Monika Andrysiak. 

[CZYTAJ]  O segregacji odpadów w Muzeum Regionalnym: zajęcia edukacyjne dla dzieci

Slider