Zięba z 10. miejsca na liście Lewicy. Z Radomska nie Wawryka a Ptak

Dział: Aktualności
30/08/2019 - 08:50

Przedborzanin Paweł Zięba znalazł się na 10. miejscu listy Lewicy w wyborach do Sejmu. Z Radomska najprawdopodobniej nie wystartuje Dawid Wawryka. Zamiast niego o mandat powalczy Małgorzata Ptak. Wystartuje z miejsca 10.

ZIEBA PRZEDORZ 

Wybory parlamentarne 13 października. Na pewno z okręgu 10. (piotrkowskiego) o mandat posła powalczą: z list Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska, Krzysztof Maciejewski i Krzysztof Ciecióra. Z list Koalicji Obywatelskiej Magdalena Spólnicka. A z list Lewicy (Wiosna, SLD, Razem) przedborzanin Paweł Zięba, który znalazł się na miejscu 10.

Z naszych informacji wynika, że Dawid Wawryka na liście Lewicy się nie znajdzie. Powodem miało być miejsce, które mu zaproponowano. Wawryka liczył na jedynkę, którą otrzymała Anita Sowińska z Tomaszowa Mazowieckiego. Drugie miejsce go nie satysfakcjonowało. Z piątego miejsca na liście startować będzie radomszczanka Małgorzata Ptak, która w naszym mieście współpracuje z Dawidem Wawryką, zakładała też struktury Wiosny Roberta Biedronia.

Do wtorku, 3 września, komitety wyborcze muszą zarejestrować listy. 

Wybory so Sejmu i Senatu 13 października