Parafia brała prąd bez umowy [W najnowszym wydaniu GR]

Dział: Aktualności
15/05/2019 - 18:55

Nowy wójt dowiedział się, że za oświetlenie kościoła płaci gmina. Spytał, czy jest na to jakaś umowa. Nie ma. Najpierw więc odłączył kościół od gminnego ulicznego oświetlenia, potem złożył doniesienie do prokuratury w sprawie podejrzenia kradzieży prądu przez parafię - szczegóły w najnowszej Gazecie Radomszczańskiej.

O czym jeszcze piszemy?

JEDYNKA 16

To polecenie: proszę zwolnić kierownika. Starosta Beata Pokora nakazała szefowi Powiatowego Urzędu Pracy Łukaszowi Więckowi zwolnić kierownika organizacyjnego. Powód? Prowadziła działalność gospodarczą. Według Więcka miała trzy miesiące na jej likwidację. Według starostwa - powinna to zrobić od razu. Sprawa trafiła do sądu pracy. W tle jest polityka: Łukasz Więcek rozważa odejście z funkcji szefa PUP do końca roku. Potrzebny będzie następca.

 

W Kobielach spadkobiercy wrócili po swoje. Gmina od maja płaci 5800 zł za dzierżawę ziemi pod urzędem, ośrodkiem zdrowia, OSP, za park i boisko. Odzyskali ją spadkobiercy byłych właścicieli majątku, przejętego po 1945 roku przez państwo. Wójt Henryk Więckowski potrzebuje około 1,5 mln zł, by odkupić teren.

Ile nas mieszka w Radomsku? Liczymy z Ukraińcami czy bez? Oficjalnie w piętnaście lat Radomsko straciło 11 proc. mieszkańców, czyli 5629 osób. Nieoficjalnie dwa razy więcej - 11262. Ile jest nas naprawdę? Zależy, co chcemy policzyć. Jeśli stan faktyczny, musimy wziąć pod uwagę potężną mniejszość ukraińską. Wtedy w statystykach nie jest tak źle
Powiatowy radny płaci za asfalt. Z własnej kieszeni. 131.118 zł - tyle z konta radnego powiatowego Janusza Czapli ma ściągnąć komornik. To kwota, którą musi oddać gminie Żytno, gdzie kiedyś był wójtem.

Księga skarg i zażaleń. Wymagający ale sprawiedliwi, czy bezwzględni, skupieni wyłącznie na zyskach? Pracownicy mówią: częściej rzucamy nie tyle pracę, co pracodawcę.

Pomoc dla Justyny w zawieszeniu. Były zbiórki pieniędzy, plany, spotkania, grupa na Facebooku. Przygotowano projekt remontu, zebrano dokumentację, firmy i osoby prywatne zaoferowały pomoc w robociźnie i materiały. Ale to wciąż mało. Na razie się nie udało. Justyna Ciupińska wciąż czeka. Pełna nadziei i wiary, że się uda

Elity się wycofały? Oskarżam demokrację. Zwolniliśmy z obowiązków elitę intelektualną i siebie samych, bez względu na to czy do tej elity należymy, czy nie. Postawiliśmy na samorządność. Osiągnęliśmy ideał, do którego dążyliśmy od dziesięcioleci. To się obróciło przeciwko nam. Bo samorząd stał się karykaturą ideałów. W praktyce to pole do uprawiania polityki, z całą przypisaną do niej celebrą, łańcuchami, tytułomanią i nic nie znaczącymi stanowiskami zastępców

Tylko RKS. Kolumna sportowa pełna informacji z radomszczańskiego klubu.

Wydanie od czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl