Ostra awantura na sesji po artykule Gazety „Pół miliona za bezprawne zwolnienie".

Dział: Aktualności
16/07/2021 - 12:32
W najnowszym wydaniu Gazety opublikowaliśmy tekst o wyroku, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Piotrowie Trybunalskim. Miejska spółka MPK będzie musiała wypłacić byłemu prezesowi Krzysztofowi Nabrdalikowi 504 tys. zł plus odsetki za bezprawne zwolnienie z pracy.

Dzisiejsza sesja rady miasta została zwołana w trybie nadzwyczajnym. Jednym z punktów była uchwała w sprawie „wyrażenia zgody na obniżenie kapitału zakładowego oraz umorzenie części udziałów Gminy Miasta Radomska w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym spółce z ograniczoną odpowiedzialnością w Radomsku". Radni Wioletta Pal (niezależna), Rafał Dębski (Koalicja Obywatelska) oraz Łukasz Więcek (KO) przy tej okazji dopytywali prezydenta Jarosława Ferenca, kto zapłaci za tę decyzję i przez kogo została podjęta. Łukasz Więcek zaproponował powołanie zespołu komisji rewizyjnej, który by to wyjaśnił. Radni pytali, czy prezydent był informowany i brał udział w podejmowaniu decyzji o zwolnieniu Krzysztofa Nabrdalika, czy ówczesny prezes spółki Robert Gloc konsultował z nim tę decyzję, czy były przygotowywane opinie prawne w sprawie tego zwolnienia, jeśli tak, to jakie.

Prezydent odpowiedział, że Nabrdalik stracił stanowisko prezesa na jego wniosek, ale z pracy potem zwalniał go już Robert Gloc, wysunięty na to stanowisko przez Platformę Obywatelską w ramach ustaleń koalicyjnych. Że jak dowiedział się o sprawie, właśnie między innymi z tego powodu prezes Gloc stracił stanowisko (Gloc został odwołany 30 czerwca, wyrok był 6 lipca - przyp. red). Prezydent stwierdził, że nie widzi potrzeby powołania zespołu komisji rewizyjnej, poza tym to jest dopiero pierwsza instancja, a spółka się będzie odwoływać.

Przypomnijmy: sądy pierwszej i drugiej instancji orzekły, że zwolnienie Nabrdalika było bezprawne. Spółka złożyła kasację, też została odrzucona. Dopiero po tych orzeczeniach były prezes wystąpił o odszkodowanie. Sąd stwierdził, że skoro został zwolniony bezprawnie, to mu się należy.

Prezydencie, prosimy nazwiska. Nie finansujmy błędów władzy z podwyżek [Komentarz]

NABRDALIK GAZETA