OSM Radomsko wystawiło zakład w Nowym Targu na sprzedaż. Na OLX-ie!

Dział: Aktualności
07/06/2021 - 11:30
jak informuje Tygodni Podhalański, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku właśnie wystawiła na sprzedaż zakład w Nowym Targu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby oferta nie została zamieszczona na OLX-ie. Zakład wystawiono za 20 mln zł.

"Przygotowania do sprzedaży nowotarskiej mleczarni trwają od ponad roku. Zakład w Radomsku, z którym połączyła się ona w 2005 roku, zdecydował o pozbyciu się majątku w stolicy Podhala. Wszystko z powodu rosnącego zadłużenia i zobowiązań, jakie miał generować zakład na Podhalu. Pracownicy zostali zwolnieni od 1 stycznia, a w grudniu zakład wstrzymał produkcję. OSM Radomsko sprzedała też część maszyn. I to mimo protestu spółdzielców, którzy w listopadzie blokowali nawet wywiezienia sprzętu przez kupca.

Uchwałę o likwidacji Zakładu Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu Rada Nadzorcza OSM Radomsko podjęła w styczniu 2020 r. W odpowiedzi przedstawiciele spółdzielców z Podhala złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności. Oprócz tego w lutym wystąpili do sądu o podział spółdzielni na dwa zakłady. Dzięki temu, przekonują, nowotarski zakład mógłby wrócić do stanu sprzed 2005 roku i samodzielnie prowadzić skup i przetwórstwo mleka." - pisze Tygodnik Podhalański.

I już można kupować. Ogłoszenie ukazało się tutaj.

[CZYTAJ] Ofiara molestowania skarży parafię św. Lamberta. Żąda kilkuset tysięcy

zakład w Nowym Targu

(Fot. OSM Radomsko - OLX)

"Nieruchomość w Nowym Targu ul. Jana Pawła II 95, w której do 31.12.2020 r. funkcjonował Zakład Produkcji Mleczarskiej. W skład nieruchomości zabudowanej wchodzą:

1. działki ewidencyjne o łącznej powierzchni 2,5509 ha z prawem własności gruntu

2. działki ewidencyjne 3,1164 ha.- prawem użytkowania wieczystego gruntu - można przeczytać w ogłoszeniu.

Opis jest bardzo szczegółowy, cena to 20 mln zł, a na końcu znajduje się numer telefonu, pod który należy dzwonić, jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem.

Slider