Ofiara molestowania skarży parafię. Zamiatanie sprawy zostało nagrane. Posłuchaj

Dział: extra news2
04/06/2021 - 15:08

Media

Pozew o zadośćuczynienie wobec parafii św. Lamberta w Radomsku złożyła ofiara kościelnego. Za molestowanie sekualne dzieci poniżej 15. roku życia Kazimierz K. skazany w 2018 roku na trzy lata więzienia. Ofiara, dziś dorosły, żąda kilkuset tysięcy złotych. Będzie drugi taki pozew, składa go kolejna ofiara kościelnego. Dlaczego wobec parafii? Skarżący dowodzą, że do ciągu przestępstw dochodziło na jej terenie, to tam kościelny miał sposobność do kontaktów z dziećmi a parafia nie reagowała. O tym, że do przestępstw dochodziło przez wiele lat, można się dowiedzieć z nagrań, które zrobił w 2015 roku wikary parafii. To do niego poszli molestowani ministranci z prośba o pomoc. Wikary poszedł do proboszcza...

Taśmy znajdują się w sądowych aktach sprawy kościelnego. Pokazują mechanizm i reakcję parafio. Proboszcz rozmawiał o sprawie z arcybiskupem, konkultował się z prawnikami. Nie zareagował, organy ścigania poinformował dopiero wikary. 

Nagrania trwają ponad 3 godziny. Publikujemy obszerne fragmenty. Imiona i nazwiska poszkodowanych oraz wątki osobiste usunęliśmy.