Od poniedziałku kolejne utrudnienia na A1. Trzeba zamontować bariery

Dział: Aktualności
10/09/2021 - 10:48
Jak informuje rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, od poniedziałku 13 września trzeba się spodziewać utrudnień w ruchu między Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim. Drogowcy będą teraz instalować stalowe bariery oddzielające po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Na razie ruch odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku, ale wkrótce kierowcy będą mogli korzystać z autostrady w układzie 2+2.

- Wykonawca wprowadza zmiany w oznakowaniu, aby możliwe było przejście z dotychczasowego układu 1+1 na układ 2+2, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku - mówi Maciej Zalewski. - Oznacza to konieczność montażu stalowych barier separacyjnych w osi jezdni. Będzie to wymagało wydzielenia środkowej części jezdni, po której odbywa się ruch. Prace rozpoczną się w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego na 351 km trasy i będą kontynuowane w kierunku Katowic. Ruch w tym czasie będzie się odbywał po pasach wolnych, przy zewnętrznych krawędziach jezdni. Przewiduje się, że każdego kolejnego dnia prace będą kontynuowane na długości 2 km. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ludzi i sprzęt pracujący na jezdni - dodaje.

A we wtorek 14 września malowane będą elementy konstrukcyjne na kładce dla pieszych na wysokości Woli Krzysztoporskiej na 358 km autostrady między 10 a 12. I w tym czasie ruch będzie odbywał się wahadłowo. - Wykonawca przewiduje kilka przerw, które nie powinny trwać dłużej niż 10-15 min. W tym czasie ruch sterowany będzie ręcznie - mówi rzecznik. I dodaje, że utrudnienia można ominąć jadąc DK91 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.

[CZYTAJ] Ceny szaleją, inflacja w górę: „Uczciwie mówiąc, to podrożało właściwie wszystko"

autostrada Piotrkow Tuszyn

(fot. GDDKiA Łódź)
Slider