Od jutra w Radomsku będzie można wypożyczyć elektryczną hulajnogę

Dział: Aktualności
29/06/2020 - 16:18

Jutro w kilku miejscach w mieście pojawią się elektryczne hulajnogi. Za tym pomysłem stoi radomszczanin Maciej Kaczmarek. - Chcemy nadać miastu więcej otwartości, mobilności i technologii - mówi Gazecie.

 hulajnogi

(Fot. Facebok Quest Radomsko)

Pan Maciej podkreśla, że przede wszystkim trzeba dbać o bezpieczeństwo, więc na stronie internetowej można znaleźć dokładne instrukcje jak korzystać z hulajnóg. Przde wszystkim trzeba zainstalować w telefonie aplikację, za pomocą której będzie się je wypożyczać i płacić za użytkowanie. 

Rozmowy z miastem na temat wprowadzenia hulajnóg toczyły się jakiś czas, była mowa o współpracy, ale na razie nie ma żadnych decyzji. Przedsiębiorca rusza już jutro, na razie z ograniczoną liczbą pojazdów, ale będzie badał rynek i reagował na bieżąco.

Jak mówi, ma nadzieję, że radomszczanie będą chcieli korzystać z tego środka transportu, ekologicznego i dostępnego w Radomsku na takich zasadach, jak w innych miastach w Polsce. Cennik został skalkulowany na radomszczański rynek, ale pan Maciej zapowiada, że dla stałych użytkowników nie zabraknie promocji bonusów.

Przypomina, że na razie nie ma przepisów dotyczących hulajnóg, trwają prace, ale na pewno nie można nimi jeździć ścieżkami rowerowymi, których w mieście mamy jakieś 10 km. Na hulajnodze można poruszać się chodnikami, oczywiście z zachowaniem wszystkich przepisów. My przypominamy, że na chodniku pierwszeństwo mają piesi.