O czym przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej

Dział: Aktualności
25/11/2020 - 18:50
Ktoś leci sobie w kulki z sądem i obywatelami. Przygotowany przez miejskich prawników projekt drugiej uchwały rady miasta o obywatelskiej inicjatywie uchwałodowczej dalej ogranicza mieszkańcom prawo do składania projektów uchwał. Wprowadza wymagania, których nie zapisano w ustawie i jest wbrew wyrokowi sądu. Pierwszą uchwałę, z 2018 roku, zaskarżył Radomszczański Alarm Smogowy. Sąd uznał, że jest nieważna. RAS zapowiada, że jeśli projekt zostanie uchwalony w przygotowanym kształcie, także go zaskarży. - Czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.

O czym jeszcze piszemy?

* Młodzi odwróceni od kościoła. „Jest gorzej, ale pod nazwiskiem pani tego nie powiem". Z sondażu: 47 procent młodych między 18. a 29. rokiem życia deklaruje negatywny stosunek do Kościoła. Kolejne 44 procent neutralny. Tylko 9 procent pozytywny.

* Zastanawiasz się, co dała nam Unia? Policzyliśmy: tylko na naszego, niezbyt bogatego powiatu, od 2004 roku trafiły dwa miliardy złotych. Zobacz listę 189 projektów i programów zrealizowanych przez instytucje publiczne.

* Ten rok szkolny jest obowiązkowo do powtórki. Dla wszystkich. Zdalna edukacja nie działa. Jeśli tego nie zrobimy, zafundujemy sobie edukacyjną katastrofę, z której przez lata się nie podniesiemy

48 2020

* W OSM Radomsko trwa wojna na pisma. Prezes pisze do rolników, rolnik do prezes.

* Wójt Gomunic Paweł Olejniczak w rozmowie z Gazetą: Panuje zmowa firm zajmujących się odbiorem odpadów

* Zapomnijcie o szczepionkach na grypę. Nie ma i nie będzie. Choć ministerstwo twierdzi inaczej.

* Średnia wieku pielęgniarek w Radomsku to 55 lat: mogą odejść. Ale tego nie zrobią.

* [Czytelnicy piszą] Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z mojej lekarskiej perspektywy

* [Piłka nożna] Na wyjazdach w kratkę. Podsumowujemy wyjazdowe mecze RKS

* [Piłka nożna] Runda jesienna zakończona. Tabele i wynik. Od okręgówki do Orlików

* [Piłka nożna] Zawodnicy skuteczni w piotrkowskiej okręgówce. Lista strzelców

Wydanie papierowe od czwartku w punktach sprzedaży. Wszystkie teksty oraz e-wydania w formacie PDF dostępne na naszej stronie w miesięcznym abonamencie 9,40 zł [https://radomszczanska.pl/premium]