Nowy basen: Jan Skubisz potwierdza, że odbiory się zaczęły, ale nie komentuje

Dział: Aktualności
01/04/2021 - 08:44
Wczoraj minął termin, jaki miasto dało wykonawcy, firmie Inkomet, na poprawki, których długą listę przedstawiło kilka tygodni wcześniej. Jan Skubisz potwierdza, że od kilku dniu znów trwają odbiory techniczne, ale nie chce sytuacji komentować. Czeka na wyniki.

Od kilku miesięcy między urzędem miasta a wykonawcą trwa poważny konflikt. Miasto mówi, że znalazło bardzo dużo usterek, i to poważnych, blokuje wykonawcy pieniądze z kontraktu i daje czas na ich usunięcie do końca marca. Wykonawca odpowiada: wszystko jest w porządku, jeśli są jakieś uchybienia to kosmetyczne i da się to szybko poprawić.

Obie strony organizują konferencje prasowe. Firma Inkomet przedstawia dokumenty, pokazuje certyfikaty.

[CZYTAJ] Kolejny pusty deptak? Radni i miasto szukają pomysłu na zapuszczony teren w centrum

budowa nowego basenu

Prezydent Jarosław Ferenc i jego zastępczyni Monika Andrysiak kilka godzin później odpowiadają: nie ma kompletu dokumentacji, a część usterek zagraża bezpieczeństwu osób, które z basenu będą korzystać. Niektóre urządzenia trzeba wymienić na nowe, nie naprawiać.

Na kilka tygodni zapada cisza. I potrwa pewnie jeszcze jakiś czas, przed nami święta. Po nich będzie wiadomo jak wypadły odbiory techniczne i czy do otwarcia nowego basenu w Radomsku jest bliżej czy dalej.

Slider