Jaka kolejność na listach do Sejmu? Milczanowska druga, Telus trzeci, Ciecióra ostatni

Dział: Aktualności
31/07/2019 - 18:11

Poseł Anna Milczanowska wystartuje do Sejmu z drugiego miejsca na liście Zjednoczonej Prawicy w okręgu piotrkowskim. Trzecie miejsce zajmuje poseł Robert Telus, czwarte radna łódzkiego sejmiku wojewódzkiego Beata Dróżdż - to nieoficjalne ustalenia Gazety. Jedynka jest znana od 13 lipca. To Antoni Macierewicz.

Wczoraj pełne listy kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu zaaprobował komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj bądź najpóźniej jutro rano ma je podpisać Jarosław Kaczyński. Nie wiedomo, czy zostaną od razu ogłoszone.

Od 13 lipca wiadomo, że jedynką w okręgu piotrkowskim, obejmującym Piotrków, Skierniewice, Bełchatów, Radomsko, Opoczno i Rawę Mazowiecką, będzie po raz kolejny Antoni Macierewicz, poseł i były minister obrony. Kto się znajdzie na kolejnych pozycjach? Batalia o układ list trwała do samego końca. W pierwszej propozycji radomszczańska poseł Anna Milczanowska miała startować dopiero z szóstego-siódmego miejsca, wyżej na liście miał być Krzysztof Maciejewski.

PiS KANDYDACI

(Anna Milczanowska, Krzysztof Maciejewski, Krzysztof Ciecióra) 

Ostateczny układ jest inny: Milczanowska na dwójce, Krzysztof Maciejewski - obecnie drugi poseł z Radomska - jest niżej. Ostatnie miejsce - uznawane za bardzo dobre - zajmuje Krzysztof Ciecióra. To nowe nazwisko, 30-latek, od kilku tygodni wicewojewoda łódzki, członek partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jest synem Jacka Ciecióry, byłego radomszczańskiego posła, samorządowca, w poprzedniej kadencji przewodniczącego rady powiatu.

To oznacza, że na listach Zjednoczonej Prawicy będzie troje kandydatów z Radomska. 

W sumie startujących do Sejmu w naszego miasta na razie jest czworo. Z drugiego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej startować będzie Magdalena Spólnicka.

W okręgu piotrkowskim jest do wzięcia dziewięć mandatów.