Muzycznie i charytatywnie w MDK

Dział: Imprezy
08/03/2020 - 18:12

W niedzielne popołudnie w MDK rozstrzygnięto konkurs „Mikrofon 2020”. W piątek i w sobotę trwały przesłuchania, dziś ogłoszono laureatów. W konkursie wystąpiło ok. 100 uczestników w 4 kategoriach. W kategorii klasy 1-3 wystąpiło 37 wykonawców. Jury przyznało pierwsze miejsce Justinowi Nemsowi (PSP 7) i Michalinie Juchnik (PSP w Mstowie), drugiego miejsca nie przyznano, a trzecia nagroda trafiła do Hanna Gajecka (GOK w Gidlach). Wyróżnienia otrzymali: Natalia Marczak (Studio Wokalne Nie Inni z MDK w Radomsku), Amelia Nićka (GOK w Gidlach). W kategorii klas 4-6: I nagroda trafiła do Bartosza Bąka (Studio Wokalne Moja Nutka w Radomsku), II do Ksawerego Bednarka (PSP 10), III do Oliwii Stobieckiej (GOK w Gidlach), wyróżniono: Katarzyna Marczak (Zespół Tacy Nie Inni z MDK w Radomsku), Oliwia Łągiewka (GOK w Gidlach), Nadia Gołda (PSP w Starym Kocinie). W kategorii klasy 7-8 najlepsza była Laura Grabarczyk (GOK w Gidlach), II miejsce trafiło do Kingi Koniarskiej (Studio Wokalne Tacy Nie Inni z MDK w Radomsku), III miejsce przypadło Szymonowi Wypychowi (PSP w Gorzkowicach). W tej kategorii wyróżnienia przyznano: Agnieszce Trawdowskiej (PSP 5), Oliwii Kopiec (PSP 7) i Nikoli Kardas (GOK w Gidlach). W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Michał Makowski (GOK w Gidlach), II miejsce otrzymała Julia Walaszczyk (GOK w Gidlach) i III miejsce Oliwia Czerwińska (GOK w Kleszczowie). Wywróżenia trafiły do: Anny Łyszczarek (II LO w Radomsku) Natalii Topczewskiej (GOK w Gidlach) i Miłosz Nawrocki z Radomska. Niektórzy z nagrodzonych wystąpią w tegorocznej edycji Dni Radomska.

Koncert laureatów był jednocześnie koncertem charytatywnym „Dla Mateusza”. Mateusz Kopeć jest podopiecznym fundacji. Urodził się jako wcześniak. Wydawało nam się że rozwija się prawidłowo jednak gdy miał 3 lata i nic nie mówił rodzice zaczęli się niepokoić. Po wielu badaniach okazało się, że Mateusz ma wysiękowe zapalenie uszu. Niestety leczenie farmakologiczne nie przyniosło efektu. Mateusz przeszedł kilka operacji drenażu ucha jednak nie przynosiły one skutku a niedosłuch się dalej pogłębiał. Doszło do zwapnienia błon bębenkowych. W 2018 i 2019 roku przeszedł przeszczep błony bębenkowej i wycięcia perlaka, który spowodował zrost kosteczek słuchowych. Niestety operacja nie przyniosła poprawy. W obecnej chwili ma zdiagnozowany niedosłuch mieszany lewostronny i przewodzeniowy prawostronny. Jest diagnozowany aparatami na przewodnictwo kostne oraz czeka go dużo pracy z neurologopedą, który pomoże mu wypracować poprawną wymowę. Mateusz gra na keyboardzie interesuje się robotyką i programowaniem komputerowym, lubi czytać i podróżować oraz obserwować kosmos.

Na koniec wystąpił gość specjalny, czyli Paweł Zawierka, nazywany przez niektórych polskim Joe Cockerem. Po koncercie odbyła się licytacja przekazanych darów dla Mateusza, a kto nie wziął udziału w licytacji, mógł wesprzeć leczenie chłopca wrzucając coś do puszki.