MRM do Jarosława Ferenca: zabranie pieniędzy z BO to błąd

Dział: Aktualności
19/02/2020 - 20:15

Młodzieżowym radnym nie podoba się pomysł prezydenta. Chcą dwóch równoległych budżetów, BO i zielonego.

 mrm baner

Oświadczenie prezydium MRM:

Zapowiedzi prezydenta o powołaniu zielonego budżetu obywatelskiego wzbudziły w nas mieszane uczucia - doceniamy, że władze miejskie dostrzegły problem i starają się stawić mu czoła, ale oburza nas propozycja, by potrzebne środki finansowe uzyskać przez znaczące ograniczenie Budżetu Obywatelskiego.

Uważamy, że BO jest niezbędny w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego. W każdej z dzielnic Radomska można dostrzec pozytywne efekty działania tej inicjatywy - pozwala ona nie tylko na realizację ważnych dla mieszkańców projektów, ale i prowadzi do silniejszej integracji społeczności lokalnej.

Zmniejszenie puli pieniędzy przeznaczonych na BO uważamy za olbrzymi błąd - nie jesteśmy przeciwni powstaniu równoległego zielonego budżetu, ale uważamy, że nie powinien on działać kosztem Budżetu Obywatelskiego.

Nie możemy pozwolić na to, by koszty walki z zanieczyszczeniem środowiska ponosiły obywatelskie inicjatywy. W związku z tym apelujemy do radnych Rady Miejskiej i prezydenta o utrzymanie Budżetu Obywatelskiego w niezmienionej formie.