Młodszy aspirant Robert Smutek w kilka miesięcy zatrzymał 11 poszukiwanych

Dział: extra news2
23/06/2021 - 14:05
Dzielnicowy z posterunki policji w Żytnie ma powody do zadowolenia. To znakomity wynik. A jego koledzy i koleżanki mówią o nim - wytrwały, konsekwentny i cierpliwy.

W ciągu kilku miesięcy odnalazł 11 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. - Czasem o pomoc w zatrzymaniu poszukiwanych prosi kolegów z zespołu kryminalnego – mówi komisarz Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko. I dodaje, że dzielnicowy pomaga w rozwiązywaniu konfliktów, doradza, wsłuchuje się w problemy mieszkańców, skutecznie reaguje oraz ma doskonałe rozpoznanie terenowe i osobowe. - Dodatkowo współpracuje z instytucjami i podmiotami pozapolicyjnymi na terenie powiatu radomszczańskiego. To na polecenie sądu i prokuratury zatrzymuje osoby, które muszą odbyć karę pozbawienia wolności orzeczoną za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Poszukiwani zazwyczaj robią wszystko co w ich mocy, by nikt ich nie odnalazł - zaznacza policjantka.

[CZYTAJ] Pokręciłeś bączki na Interze? Rok bez prawa jazdy za popisy na parkingu

Robert Smutek

(fot. KPP Radomsko)

Jak mówi, takie osoby czasem zachowują się desperacko, są nieprzewidywalne, czyli niebezpieczne. - Poszukiwani często chcąc uniknąć zatrzymania chowają się do szaf, łóżek, przygotowanych kryjówek, próbują uciekać, podają fałszywe dane. Dlatego mł. asp. Robert Smutek najpierw weryfikuje pozyskane informacje dotyczące konkretnej osoby poszukiwanej, a kiedy ma pewność, że dana osoba powinna trafić do aresztu prosi o pomoc i asekurację swoich kolegów z posterunku i zatrzymuje poszukiwanych.

[CZYTAJ] Miła, Batorego: Alkoholowy trójkąt bermudzki. „Nie czujemy się bezpiecznie"

Komisarz Wlazłowska podkreśla, że dobrze jest znać swojego dzielnicowego i móc się z nim, w razie potrzeby, szybko skontaktować. Wszystkie informacje o dzielnicowych znajdziemy na stronie KPP Radomsk, w aplikacji Moja Komenda albo programie Dzielnicowy bliżej nas.

Slider