[ZDJĘCIA] Mieszkańcy Dziepółci mówią, że nie mają dziurawej drogi. Oni mają tylko dziury

Dział: Aktualności
10/02/2019 - 15:38

Mieszkańcy Dziepółci mówią, że mieszkają tylko 7 kilometrów od Radomska, ale drogę mają taką, jakby żyli gdzieś na końcu świata

Pan Damian wybrał się na krótki niedzielny spacer po swojej miejscowości, a przy okazji wykonał kilka zdjęć, które pokazują stan asfaltu. Albo raczej tego co z niego zostało.

 

- Dziury na tej drodze były, można powiedzieć, w tamtym roku - mówi nam pan Damian. - Teraz to już są po prostu wertepy, a jadąc po nich nie da się czegoś nie urwać w samochodzie. Kilometr wcześniej w miejscowości Strzałków drogi są równe jak stół, a tutaj taka nędza, że jeden z mieszkańców sam postawił słupek drogowy ostrzegajacy przed dziurami - dodaje.

Niedawno w Starostwie Powiatowym przedstawiono raport dotyczący powiatowych dróg. I trzeba mieć świadomość, że wiele kilometrów znajduje się w stanie, który wymaga gruntownego remontu. Teraz władze powiatu będą szukać nanie pieniędzy. I pomocy gmin, przez które przebiegają. Taka praktyka stosowana jest od lat. Remontujmy, naprawiajmy, ale wspólnie. Trochę damy my, trochę dajcie wy. Nikt nie ukrywa, że na wszystko na pewno nie wystarczy.

W lutym 2017 roku mieszkanka Dziepółci zwracała się do władz powiatu z prośbą o naprawę drogi, zapraszała na przejażdżkę własnym samochodem. Wtedy rzecznik prasowu starostwa Wioletta Bąk-Kempa zapewniała, że starostwo w tym temacie współpracuje z gminami. W tym przypadku z gminą Radomsko.

Jak zawsze po zimie w drogach pojawiają się ubytki, które można i należy załatać. Zamarzająca w szczelinach woda powoduje pękanie asfaltu. Jeszcze nikt nie wymyślił nic, co by temu zjawisko zapobiegało. Jednak w przypadku drogi sfotografowanej przez naszego czytelnika, samo zalanie dziur z pewnością nie pomoże.