Mieszkańcy chcą asfaltu, radni mówią, że wniosek ma formalne braki

Dział: Aktualności
21/05/2019 - 15:02

Mieszkańcy napisali petycję, ale radni z komisji skarg i wniosków uznali, że nie spełnia formalnych wymogów. Została odrzucona. Jednak sprawą asfaltu w miejscowości Piaski zajmie się zarząd

komisja skarg

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym obradowała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Radni zajęli się petycją mieszkańców miejscowości Piaski i Kajetanowice oraz użytkowników drogi, którzy proszą o położenie nowej nakładki na drodze powiatowej E3903 w miejscowości Piaski. Wniosek został zaopiniowany negatywnie, ponieważ pismo nie zostało zakwalifikowano jako petycja - z przyczyn formalnych. Ze względu na dużą ilość podpisów pod wnioskiem i jego słuszny cel, wniosek przekazano do rozpatrzenia przez zarząd powiatu.

Omówiono też, i negatywnie zaopiniowano, wniosek mieszkańców gminy Gomunice o przeklasyfikowanie gruntów rolnych na grunty budowlane. Starosta wskazał, że koszt realizacji to 1 mln 420 tys. zł i na obecnym etapie powiat nie jest w stanie przeznaczyć jednorazowo tak dużej kwoty.