Miasto podpisało umowę na odśnieżanie. Jeśli spadnie śnieg zajmie się tym firma Domax

Dział: Aktualności
23/11/2020 - 08:15
Mamy zimę i choć od 10 lat nie było w Polsce śnieżnych świąt, to trzeba być przygotowanym. Co roku samorządy zawierają umowy na tzw. Zimowe utrzymanie dróg. Mówić prościej: płaci za to, żeby ktoś odśnieżył jeśli spadnie śnieg, i posypał solą, jeśni na drogach pojawi się lód. Dla bezpieczeństwa kierowców.

W tym roku władze miasta umowę podpisały z firmą Domax Arkadiusz Mika. To ona będzie odpowiedzialna za drogie miejsce i powiatowe, których w Radomsku też trochę jest.

pług

(fot. Pixabay - ilustracyjne)

Jak wyjaśniają urzędnicy: „zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 prowadzone będzie w ramach zawartej umowy z 2018 r. oraz dodatkowej umowy, która została podpisana w listopadzie 2020 r. (w trybie zamówienia z wolnej ręki) z firmą Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” Arkadiusz Mika z Boronowa.”

Wykonawca ma do dyspozycji: piaskarko-solarkęą samochodową, wyposażoną w pług odśnieżny (5 jednostek), pług odśnieżny (4 jednostki), równiarkę (2 jednostki), ładowarkę o poj. łyżki 1,5-2,0 m3 (2 jednostki), samochodód o ład. 8-10 t (2 jednostki), pług wirnikowy, zamiatarkę mechaniczną do sprzątania ulic.

[CZYTAJ] Awantura w jednym z barów w Radomsku: obsługa pobiła się z klientami

W starej umowie do wykorzystania pozostało ok. 550 tys. zł, w tej nowej, z listopada, zapisano jeszcze ok. 450 tys. zł.