„Ma siłę przebicia". Radomszczańskie stowarzyszenia: Koniczynka

Dział: Aktualności
10/05/2021 - 08:50
Koniczynka odgrywa bardzo ważną rolę na naszym terenie. I nie tylko dla dzieci, ale i coraz więcej dorosłych korzysta z tej formy wsparcia. Ja się bardzo cieszę, że istnieją, bo możemy kierować do nich nasze dzieci. Gdyby nie oni, musielibyśmy wysyłać dzieci poza powiat

Katarzyna Snochowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Stowarzyszenie Koniczynka powstało dziesięć lat temu. Do Krajowego Rejestru Sądowego zostało wpisane 9 marca 2010 r. Na pomysł stworzenia grupy rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi wpadła prezes, Katarzyna Chybała.

Pomysł pojawił się wkrótce po narodzinach córki pani Katarzyny. Okazało się, że dziewczynka jest niepełnosprawna. Chybała zderzyła się wówczas z rzeczywistością. A istotny okazał się brak dostępu do lekarzy specjalistów w procesie leczenia i pomocy córce. Na terenie miasta nie było neurologów, psychiatrów dziecięcych, fizjoterapeutów.

- Dostęp do rehabilitacji był niewystarczający - mówi Katarzyna Chybała.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych szukali pomocy nawet poza granicami województwa.

- Kiedy urodziło się prezes niepełnosprawne dziecko, zobaczyła, że w Radomsku nie ma żadnej pomocy w tym zakresie. Musiała jeździć na Śląsk. I tak to się zaczęło. Nieraz nawet sam ją woziłem -

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś