Lewica zarejestrowała listy kandydatów do Sejmu. Dwie osoby z naszego powiatu

Dział: Aktualności
03/09/2019 - 09:07

Kolejne ugrupowanie - Lewica - zarejestrowało listy wyborcze w naszym okręgu (Piotrków Trybunalski, Radomsko, Bełchatów, Skierniewice, Rawa Mazowiecka, Opoczno). Dziś ostatni dzien zgłaszania kandydatów. 

Kto się znalazł na listach lewicy?

1.Anita Sowińska. Ekonomistka, menedżerka, ekspertka w zakresie zarządzania zmianami oraz tworzenia i usprawniania procesów. Członkini Zarządu w partii Wiosna. Koordynatorka Wiosny w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe Excecutive MBA na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie. Działaczka społeczna w obszarach ekologii, zrównoważonego rozwoju i demokratycznego państwa prawa.

ANITA SOWINSKA

2. Artur Ostrowski. Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, ,Podyplomowe Studia Samorządu Terytorialnego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Łodzi. Nauczyciel ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Poseł na Sejm RP V, VI i VII kadencji, radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego III i IV kadencji, wicewojewoda łódzki w latach 2003-2005. Członek Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego SLD,,członek ZNP. Żonaty, żona Renata, córka Marta i syn Piotr.

3. Marta Panak. Wieloletnia pracowniczka samorządu gminnego, specjalistka ds. zamówień publicznych i nauczycielka. Członkini Lewicy Razem. Zaangażowana w walkę o prawa kobiet, środowisko i wolne sądy. Organizatorka demonstracji w ramach Czarnego Protestu w Skierniewicach. Mieszka w Lipcach Reymontowskich. Mama trójki chłopców. Czynna motocyklistka, instruktorka siłowni i trenerka personalna.

4. Tadeusz Rozpara. Polski prawnik i samorządowiec. W latach 1994-2002 był Prezydentem miasta Bełchatów z ramienia koalicji SLD-Bełchatowska Inicjatywa Samorządowa. Były radny sejmiku łódzkiego, oraz radny powiatu bełchatowskiego.

5. Małgorzata Ptak. Radomszczanka, społeczniczka, przedsiębiorczyni, instruktorka teatralna, animatorka kultury, pełnomocniczka ds Kobiet w Wiośnie Kobiet, Obrończyni praw zwierząt, zaangażowana w walkę ze smogiem. Organizatorka wiecu poparcia dla nauczycieli. Prywatnie: mama, partnerka, wieloletnia hodowczyni koni, miłośniczka literatury i filmu.

PTAK MALGORZATA

(fot. Facebook/Małgorzata Ptak)

6. Małgorzata Wałach. Pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego. Jest nauczycielką oraz wychowawczynią w domu dziecka.

7. Andrzej Pawełczyk. Mieszkaniec Bełchatowa od 40 lat. Członek Lewica Razem. Były działacz związkowy i społecznik. Brałem udział w Czarnych Protestach. Z zawodu technik elektryk i pracuję również zawodzie wyuczonym. Interesuje się muzyką, motocyklami i polityką.

8. Julia Klemba. Wykształcenie wyższe, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje na stanowisku administracyjnym w szkole.Członkini Lewicy Razem. Zaangażowana w protesty o prawa kobiet, opiekunów osób niepełnosprawnych i wolne sądy. Mieszka w Skierniewicach. Prywatnie mężatka i mama. Lubi dobrą literaturę i film.

9. Tomasz Lewandowski. Działacz Lewicy Razem. Obecnie pracujący w ubezpieczeniach. W poprzednim miejscu pracy był członkiem związku zawodowego. Zaangażowany w Czarny Protest , obronę wolnych sądów. W wolnych chwilach raper stawiający w swoich tekstach na kwestie społeczne, polityczne i ekonomiczne.

10. Paweł Zięba. 43 lata, Przedborzanin, wykształcenie średnie, od 10 lat zajmujący się sprawami miejscowego samorządu, walczący o jawność życia publicznego. Współorganizator corocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na przedborskim cmentarzu. Od 2018 roku radny Rady Miejskiej w Przedborzu, który jako jedyny z radnych zrezygnował z pobierania diety, ponieważ pracę w samorządzie traktuję jako służbę społeczeństwu. Od bieżącego roku członek SLD.

ZIEBA PAWEL

11. Agnieszka Bienias. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi własną XXX adwokacką. Działa społecznie m.in. w fundacji zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami i dziećmi z autyzmem.

12. Paweł Rochmiński. Radny Gminy. Waleczny rolnik z gminy Biała Rawska.

13. Joanna Mandat. Działaczka Wiosny i koordynatorka Wiosny Kobiet. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego . Młoda lekarka, której szczególnie bliskie są działania na rzecz praw kobiet i wyrównywania szans. Zaangażowania w walkę o wzrost finansowania ochrony zdrowia i stworzenie systemu przyjaznego pacjentowi.

14. Mariusz Podpora. Działacz partii Razem od 2015 roku. Absolwent politologii na Uniwersytecie Łódzkim. Reżyser, przyjaciel zwierząt, zwolennik zmian proekologicznych. Działacz na rzecz równego traktowania bez względu na płeć, orientacje seksualną czy wyznawaną religię. Kandydat na posła w wyborach do sejmu w 2015 roku oraz w wyborach do sejmiku wojewódzkiego w 2018.

15. Monika Sulka. Mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, podyplomowe studia z zakresu BHP i Ergonomii na Politechnice Warszawskiej. Zawodowo specjalista ds. bhp. Członkini Rady Krajowej Partii Lewica Razem. Prywatnie mama. Interesuje się rysunkiem, grą na gitarze, kajakarstwem.

16. Elżbieta Żuraw. Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim. Menadżerka, finansistka, działaczka partii Wiosna, wieloletnia wolontariuszka w domach dziecka. Prywatnie mama dwójki dzieci, przyjaciółka zwierząt oddana sprawom ekologii i budowania relacji i aktywności lokalnych społeczności.

17. Marek Jabłoński. Wieloletni działacz społeczny. |Wiceprzewodniczący PPS - Polskiej Partii Socjalistycznej.

18. Mariusz Kowalczyk. Rodowity Bełchatowianin od pokoleń. Z wykształcenia technik administracji. Na początku lat 90- tych redaktor radiowy w lokalnym Radiu Bełchatów. Przedsiębiorca nieprzerwalnie od 2002 r. Członkostwo w Ruch Palikota, a następnie w Nowoczesnej, od maja ub. roku sympatyk Instytutu Myśli Demokratycznej. Żonaty, ojciec dwojga dzieci. Miłośnik sportu, podróży i historii współczesnej.