Leo, Gniewomir i Michael. Lea, Ines i Livia. Najrzadsze imiona w 2019

Dział: Tylko u nas
24/01/2020 - 09:03

Lena i Zuzanna oraz Aleksander i Filip. To najczęściej nadawane imiona dzieciom urodzonym w Radomsku w zeszłym roku. Dzisiaj sprawdzamy, które cieszyły się najmniejszym powodzeniem. Okazuje się, że takich imion, które nosi tylko jedno dziecko, jest naprawdę dużo.

 niemowlę

(fot. Pixabay)

Oto lista imion, które rodzice dzieci urodzonych w radomszczańskim szpitalu wybrali tylko raz. Najpierw dziewczynki: Ida, Kalina, Rita, Lea, Mila, Anastazja, Karina, Inga, Gaja, Malwina, Ina, Klaudia, Julita, Livia, Marianna, Paula, Nel, Dorota, Tola, Julianna, Paulina, Dajana, Sonia, Bogumiła, Melania, Ines, Rozalia, Amanda, Lidia, Ada, Karolina, Justyna, Natasza, Dominika, Anita, Daria i Antonina.

Teraz chłopcy: Jerzy, Leo, Zachary, Michael, Gniewomir, Marcin, Olivier, Olgierd, Mieczysław, Adrian, Leonard, Przemysław, Błażej, Wincent, Ludwik, Mieszko, Emil, Arkadiusz, Jacek, Henryk, Emmanuel, Tomasz, Alexander, Klemens, Aleks i Milan.

W 2019 roku urzędnicy USC nie musieli nikomu odmawiać zarejestrowania niezgodnego z przepisami imienia, nikogo z rodziców fantazja zbytnio nie poniosła. O tym, czy dane imię to rzeczywiście imię, mówią konkretne przepisy. Przede wszystkim musi ono wyraźnie wskazywać na płeć i nie może być obraźliwe. Czasem trzeba było przekonać rodziców, że pomysł, by synek miał na imię Kubuś, nie jest dobry, i lepiej dać mu na imię Jakub, a zdrobnienia Kubuś używać do woli.