Ksiądz z Jedlna i metamfetamina. Parafianie go bronią, ksiądz się przyznał

Dział: Aktualności
23/03/2020 - 13:23

Czterech podejrzanych, a wśród nich ksiądz z parafii w Jedlnie Pierwszym. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania i wewnętrznego obrotu środkami odurzającymi. Ksiądz przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 

 ksiadz

Jak mówi prokurator rejonowy Jacek Bocianowski, sprawa ma charakter rozwojowy, co oznacza, że osób zamieszanych w proceder może być więcej, tak jak i zarzutów.

Wczoraj poinformowaliśmy o zatrzymaniu księdza z Jedlna. Stało się to w ubiegłym tygodniu. Po naszej publikacji część parafian w mediach społecznościowych broniła księdza i oskarżała Gazetę, że opublikowała fake newsa. Dziś nasze informacje potwierdziła prokuratura. 

- Monitorujemy sytuację, ponieważ mogą pojawić się kolejne takie przesyłki - mówi Gazecie prokurator Bocianowski.

Po przedstawieniu zarzutów ksiądz został zwolniony, zastosowano wobec niego dozór policyjny. Ma zakaz opuszczania kraju. W tej sprawie chodzi o marihuanę i metamfetaminę, która docierała do podejrzanych przesyłkami pocztowymi z Holandii i Hiszpanii. 

Więcej szczegółów w najnowszym, czwartkowym wydaniu Gazety Radomszczańskiej. 

 

Kuria wydała oświadczenie w sprawie księdza z Jedlna:

W dniu 18 marca br. Kuria Metropolitalna w Częstochowie otrzymała informację o zatrzymaniu ks. Tomasza Ś.

Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat.

Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu.

Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych.

ks. Mariusz BAKALARZ
Rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej