Krzysztof Zygma będzie dyrektorem MDK. Prezydent podjął decyzję

Dział: Aktualności
29/11/2019 - 09:38

Prezydent Jarosław Ferenc potwierdza, że podjął decyzję w sprawie nowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury. Ma nim zostać Krzysztof Zygma, obecny dyrektor Muzeum Regionalnego.

Zygma

Jak powiedział Gazecie prezydent, wystąpił do organizacji związanych z MDK o zaopiniowanie tej kandydatury. Konkursu na to stanowisko nie będzie, Zygma zostanie powołany. Obecna dyrektor Elżbieta Kwiatkowska po 11 latach pracy odchodzi z placówki 23 grudnia.

Jarosław Ferenc nie podjął jeszcze decyzji co do obsady pozostałych dyrektorskich stanowisk w pozostałych placówkach podległych urzędowi miasta, a trzeba takie podjąć w muzeum i Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie obowiązki dyrektora pełni Anita Janczak.

Krzysztof Zygma został dyrektorem muzeum za czasów prezydenta Jerzego Słowińskiego, kiedy prezydentem została Anna Milczanowska stanowisko stracił. Wrócił do gabinetu dyrektora przy ul. Narutowicza 1 w momencie kiedy wybory prezydenckie wygrał Jarosław Ferenc. Po utracie funkcji dyrektora znalazł pracę jako wicedyrektor bełchatowskiego Miejskiego Centrum Kultury. W 2010 roku startował w wyborach prezydenckich, jest powiatowym radnym Razem dla Radomska kolejnej kadencji, po raz kolejny przewodniczącym Rady Powiatu.