Krzysztof Ciecióra: szczepmy się przeciw Covid-19 i kupujmy polskie produkty

Dział: Aktualności
11/01/2021 - 11:03

- Rozpoczął się Narodowy Program Szczepień - tak rozpoczął swoją dzisiejszą konferencję prasową Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki i szef Porozumienia Jarosława Gowina w Radomsku.

- Chciałbym zachęcić do tego, żeby się szczepić, ponieważ to jedyna szansa na powrót do normalności. To w sensie zdrowotnym. A w sensie gospodarczym tą pomocą w powrocie do normalności jest to co udało się nam przyjąć 5 stycznia - mówił dziennikarzom. - 5 stycznia Rada Ministrów na wniosek Jarosława Gowina oraz Porozumienia przyjęła dwie uchwały. Pierwsza to nowelizacja tarczy PFR, a druga przyjęcie zupełnie nowego programu pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw PFR 2.0 - wyliczał.

 Ciecióra konfa Porozumienie

Konferencja odbyła się w siedzibie Porozumienia przy ul. Kraszewskiego

I wyjaśniał, że w budżecie państwa znalazły się kolejne miliardy na pomoc przedsiębiorcom i ratowanie miejsc pracy. Ważna informacja brzmi, pomoc z tarczy została rozszerzona na kolejne branże, w sumie z pomocy skorzysta teraz już 45 branż. I odbyło się to po szeregu konsultacji z ich przedstawicielami. Wśród nich byli np. właściciele stoków narciarskich.

- W ramach PRF dołożyliśmy 20 i pół mld zł. Dzięki temu łączna pula zainwestowanych w polską gospodarkę w ostatnich miesiącach zbliża się do 200 mld, co jest bezprecedensowe i w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Co ważne, po nowelizacji ta pomoc zostanie w 100 procentach umorzona - zaznaczył wicewojewoda. A jeśli chodzi o tarczę 2.0 - Rozszerzono liczbę branż objętych pomocą, o m.in. turystykę, gastronomię, branże reklamowe, wydawnicze, sportowe, rozrywkowe.

Na koniec Krzysztof Ciecióra zachęcił do kupowania polskich produktów, bo w ten sposób wspieramy polskich przedsiębiorców. - Te nasze indywidualne wybory są sumą korzyści, którą możemy uzyskać poprzez odpowiedni zarządzanie naszymi zasobami. Wspieranie polskiej gospodarki poprzez patriotyzm gospodarczy, konsumpcyjny jest bardzo ważnym elementem, aby wyjść z tego kryzysu.

[CZYTAJ] Rozpoczynają się testy na koronwirusa dla nauczycieli szkół podstawowych z powiatu