Koski wygrał z Naczyńskim sprawę o zniesławienie. Chodziło o ulotki wyborcze

Dział: Aktualności
23/07/2021 - 19:06

Michał Koski, radny powiatowy oraz nieetatowy członek zarządu powiatu, wygrał w sądzie z Miłoszem Naczyńskim. Chodzi o ulotki, które pojawiły się w Przedborzu podczas kampanii wyborczej w przedterminowych wyborach na burmistrza w 2019 r. Miały zniesławiać Naczyńskiego. W sprawie tych samych ulotek Koski wygrał już z obecną burmistrz Przedborza Wiesławą Janosik

Naczyński skarżył Koskiego z artykułu 212 kodeksu karnego („Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.”) Były burmistrz Przedborza, który stracił stanowisko po prawomocnym wyroku w 2019 roku, domagał się 2 tys zł wpłaty na fundację walki z nowotworem oraz kary grzywny.

Sprawa odbywała się przez Sądem Rejonowym w Radomsku. W czwartek Michał Koski został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny. Sąd zasądził od Naczyńskiego zwrot kosztów sądowych w wysokości prawie 3.700 zł.

W maju w sprawie tych samych ulotek zapadł prawomocny wyrok w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim. Wtedy Koskiego skarżyła burmistrz Wiesława Janosik. W kampanii w 2019 r. Janosik walczyła o fotel burmistrza Przedborza z Renatą Koską, kandydatką PiS, matką Michała Koskiego. Pierwszy wyrok zapadł przed sądem w Radomsku w lutym tego roku. Sąd uznał, że obecna burmistrz nie ma dowodów na to, że Koski popełnił przestępstwo z art. 212 par. 1 kk.

KOSKI

Michał Koski (z lewej) podczas kampanii wyborczej do parlamentu w 2019 r.