[KORONAWIRUS] Radni PiS, RdR i Wspólnego Samorządu przeciwko specjalnej sesji

Dział: Aktualności
24/03/2020 - 12:50

Właśnie otrzymaliśmy oświadczenie radnych miejskich trzech klubów, którzy mówią, że pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej o zwołaniu sesji nadzwyczajnej jest zły. Bardzo zły. I świadczy o ich nieodpowiedzialności.

 sesja korona

(fot. Jedna z poprzednich sesji RM)

OŚWIADCZENIE RADNYCH Klubów: PiS, RdR, Wspólny Samorząd Rady Miejskiej w Radomsku

Z informacji pozyskanych z Urzędu Miasta oraz wypowiedzi niektórych radnych Klubu KO wynika, że radni ci zmierzają do zwołania w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej, planowanej ponoć na przyszły tydzień.

To lokalny akt wyraźnego sabotowania usiłowań administracji rządowej, w tym służb sanitarnych zdeterminowanych w walce o powstrzymanie epidemii koronawirusa, a ponadto świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności mogącej przynieść opłakane skutki dla radomszczan.

Zwracamy się z apelem do pomysłodawców zwołania sesji w najtrudniejszym czasie, decydującym o rozwoju epidemii, by odstąpili od tego zdumiewającego pomysłu. To niepotrzebne bezpośrednie narażanie zdrowia i życia pracowników Urzędu Miasta, radnych, osób postronnych, pracowników komunikacji społecznej.

Czyżby interes polityczny, którego sensu dopatrzeć się nie możemy, przesłonił rozsądek? Zdaniem Głównego Inspektora Sanitarnego dwa najbliższe tygodnie będą kluczowe w walce o powstrzymanie tej śmiercionośnej epidemii. Pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej wyraźnie staje naprzeciw jej powstrzymywaniu. Jak będzie można przekonywać radomszczan do dalszego pozostawania w domach, skoro osoby zaufania publicznego wyraźnie te zalecenia chcą zlekceważyć? Nie możemy się na to zgodzić.

Ponadto sesja nadzwyczajna zwoływana jest przede wszystkim w celu podjęcia pewnych ważnych dla gminy uchwał, wnioskodawcy zaś w programie sesji nie umieścili rozpatrywania żadnych projektów uchwał. Wniosek nie zawiera żadnych ważnych rozwiązań a nawet zarysu pomysłów. Radni w celu uzyskania informacji nie muszą zwoływać sesji nadzwyczajnej. Mają wiele innych narzędzi, by je pozyskać. Dodatkowe angażowanie pracowników szpitala, MOPS i innych instytucji do przygotowania i referowania przed Radą Miejską w czasie, w którym każdą chwilę poświęcają na walkę z pandemią i pomoc mieszkańców, jest niegodziwością.

Wobec powyższego zgodnie deklarujemy, że w przypadku uporczywego trwania Klubu KO w swym zamyśle, nie weźmiemy udziału w zwołanej w najbliższym czasie sesji Rady Miejskiej. Szanujemy zdrowie i życie swoje i mieszkańców naszego miasta.

To nie czas na polityczne manifestacje.

Wszyscy Radni Klubu Rady Miejskiej
|- Prawa i Sprawiedliwości
- Razem dla Radomska
- Wspólnego Samorządu