[Koronawirus] Mniej niż 1000 zakażeń w województwie, ale zgonów aż 26

Dział: Aktualności
23/11/2020 - 13:06
Po raz pierwszy od dłuższego czasu spadła liczba nowych zakażeń w województwie łódzkim i wyniosła 936 nowych przypadków. Wyzdrowiały 463 osoby. Niestety, statystki zgonów znów wysokie. Odeszło 26 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. 

Zmarli to:

- 51-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 66-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 67-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu im. WAM w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.

- 68-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 69-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 75-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu piotrkowskiego.
- 77-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Kępnie. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu wieruszowskiego.
- 79 - letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 81-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Pacjentka pochodziła z powiatu łaskiego.
- 82-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Łasku. Pacjentka pochodziła z powiatu łaskiego.
- 84-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 89-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Łasku. Posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu łaskiego.
- 92-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjentka pochodziła z powiatu łódzkiego.
- 59-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.
- 60-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
- 66-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Radomsku. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu pajęczańskiego.
- 69-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.
- 69-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu Zduńskiej Woli. Pacjent pochodził z powiatu łaskiego.
- 73-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
- 76-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
- 80-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu łódzkiego.
- 83-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.
- 85-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Pabianicach. Pacjent pochodził z powiatu łaskiego.
- 85-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Wieluniu. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu wieluńskiego.
- 88-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Skierniewicach. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu rawskiego.
- 89-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z powiatu piotrkowskiego.

 województwo 23 listopada

Jak informuje biuro prasowe wojewody w województwie łódzkim jest 936 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. Kolejne 463 osoby wyzdrowiały.
Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 59414
Liczba osób aktualnie zakażonych: 32709
Liczba osób objętych kwarantanną: 22566
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 889
Liczba osób, które wyzdrowiały: 25941
Liczba osób, które zmarły: 764
Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1303
Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to – 59414.