[KORONAWIRUS] Były mandaty, będą kolejne. Lepiej zostać w domu

Dział: Aktualności
05/04/2020 - 12:29

Pogoda kusi. I to bardzo. Tych, co już od dłuższego czasu siedzą w domu, żeby wyjść na spacer, najlepiej do lasu. Tych, co biegają, żeby zrobić trening. Tych co lubią rower, żeby wykręcić kilka kilometrów. Tylko, że to ryzyko.

 zachód słońca

Podwójne. Po pierwsze wirus. Zakazy wyjścia z domu bez konkretnego powodu i grupowania się w miejscach publicznych, wynikają właśnie z zagrożenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. W Polsce mamy, nie tak jak w Szwecji czy Islandii, gdzie władze restrykcji nie wprowadziły, mocne ograniczenia. Z każdym tygodniem większe. Jak choćby ostatni zakaz wejścia do lasów. Czego ma pilnować Straż Leśna.

A drugie ryzyko to ewentualny mandat, jeśli nie będziemy umieli się sensownie wytłumaczyć policjantowi, kiedy zapyta co robimy właśnie nad rzeką czy w polach tuż za miastem, bo przecież nie zakupy? Chociaż dzisiaj niedziela handlowa. Jeden pogrozi palcem, a inny wypisze 500 zł. Może jednak da się wytrzymać w domu jeszcze kilka dni?

Jak mówi Gazecie nadkomisarz Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko, w ostatnich dniach policjanci karzą, za łamanie zasad. Wczoraj też było kilka mandatów. Policjanci patrolują nie tylko miasto, wypuszczają się też poza nie, więc nawet jeśli liczycie na to, że gdzieś daleko nic wam nie grozi, jesteście z daleka od innych ludzi, to istnieje szansa, albo wspomniane ryzyko, że spotkacie właśnie policjantów.