Koncert zespołu IMPAST w MDK

Dział: Aktualności
19/10/2019 - 16:41

Dni Kultury Chrześcijańskiej mają dzisiaj dwie odsłony. Rano rozpoczął się konkurs recytatorski, a popołudniu organizatorzy zaprosili także do domu kultury na koncert zespołu  IMPAST.

Członkowie zespołu, powstałego w listopadzie 2015 r. w  Częstochowie, mówią o sobie, że są ludźmi, którzy chcą przekraczać granice własnych słabości i ograniczeń. Oprócz muzyki zajmują się malarstwem, grafiką, fotografią, a także kręceniem filmów; wydają swoje książki, tomiki wierszy – jednym słowem sztuka nie ma dla nich granic.

Nazwa zespołu wiąże się z twórczością malarską Aleksandry Kowalskiej, która maluje swoje obrazy w technice impastu – czyli grubo kładzionej farby, co pozwala na szczególne wyakcentowanie światła w obrazie. Owo światło muzycy rozumieją jako wydobywanie tego, co najlepsze i najpiękniejsze w sobie i w drugim człowieku. Słowo Impast posiada również drugie znaczenie. Dla każdego z członków grupy oznacza również: I – inwencja M – miłość P – prawda A – artyzm S – serce T – twórczość. Jest to swoisty manifest programowy zespołu. Tym pragną się kierować na co dzień oraz w swojej twórczości.

W roku 2016 zagrali cykl koncertów zatytułowany Zanurzam dłonie w Miłosierdzie oraz cykl koncertów SACRUM – tryptyk: wiara, nadzieja, miłość. Oba wydarzenia muzyczne pod honorowym patronatem arcybiskupa metropolity częstochowskiego Wacława Depo. Pięknym podsumowaniem koncertów jest list z błogosławieństwem papieża Franciszka, który zespół otrzymał w roku 2017.

Skład zespołu:
ALEKSANDRA KOWALSKA – artysta plastyk, muzeolog, poetka, autorka tekstów i kompozytorka, wokalistka zespołu; manager grupy.
MAGDALENA MICHALAK – drugi głos Impastu; fotograf zespołu.
ARTUR BRONCEL – instrumenty klawiszowe; nauczyciel, muzyk i filmowiec.
ROMAN KOWALSKI – instrumenty perkusyjne; pisarz, poeta.
ARKADIUSZ MOŻDŻEŃ – gitara akustyczna; zawodowy znawca wina.
MARCIN MYGA – gitara basowa.
BARTOSZ SADLEJ – aranżer i kierownik muzyczny zespołu; grafik komputerowy, z zamiłowania znawca i praktyk sztuki ważenia piwa.

P1360993

P1360995

P1360999

 

P1370002

P1370016

P1370021

P1370023

P1370050