[Komentarz] Koalicja programowa? Takich naiwniaków już chyba nie ma

Dział: Polityka
08/02/2019 - 21:09

sesja powiat

Czy jest jeszcze ktoś, kto wierzy w zapewnienia, jakoby utworzone w mieście i powiecie koalicje były rzeczywiście porozumieniami programowymi? Takich naiwniaków już chyba nie ma. Szczególnie po informacjach z ostatnich tygodni. 

Najpierw fakty. W powiecie koalicję zawiązali Wspólny Samorząd, Koalicja Obywatelska (PO), PSL, Razem dla Radomska, SLD i Radomszczańskie Porozumienie Społeczne. W mieście jest podobnie: RdR, KO, WS, i ostatnio dołączył radny Robert Lewandowski (nadal FSG?). 

Minęło kilka tygodni; starosta Beata Pokora wchodzi do rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, syn radnego Lewandowskiego zaczyna pracę w urzędzie miasta, zbliżona do PSL Kamila Sztangreciak przechodzi ze starostwa do urzędu miasta na stanowisko sekretarza.

To na razie. A przypuszczam, że takich info pojawi się jeszcze klika.

I żeby była jasność. Jestem zwolennikiem teorii, że szef/menadżer/kierownik/ prezydent/wójt/starosta powinien dobierać sobie zespół tak aby miał do niego zaufanie, mógł na niego liczyć, czuł się komfortowo we współpracy, był przekonany o kompetencjach staff’u. 

No to czemu o tym wszystkim piszę? Bo wcześniej była mowa o porozumieniach programowych, koalicjach zadaniowych, współpracy strategicznej itd. Takie zapewnienia słyszeliśmy od tych, którzy podpisy na dokumentach złożyli. Nie dla stanowisk, nie dla korzyści a dla DOBRA MIASTA i POWIATU. 

No i po co była ta ściema?

Daniel Łuszczyn, szef telewizji NTL. Tekst pochodzi z jego profilu facebookowego https://www.facebook.com/Daniel-%C5%81uszczyn-1695365320733387/