5 km betonowej nawierzchni trasy A1 między Kamieńskiem i Piotrkowem gotowe

Dział: Aktualności
17/06/2021 - 12:30
Jak informuje rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, już ponad 11 kilometrów liczy odcinek nowej betonowej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem.

- Blisko 5 km nowej betonowej jezdni będą mieli do dyspozycji od jutra kierowcy podróżujący budowaną autostradą A1 przez województwo łódzkie. To pierwszy oddawany po okresie zimy odcinek betonu - mówi rzecznik. - Nie będzie on jednak bezpośrednim przedłużeniem już istniejącej betonowej jezdni. Pojawi się między miejscowościami: Parzniewice i Norbertów, czyli w odległości blisko 7 kilometrów od używanej aktualnie jezdni betonowej. Taka kolejność wykonywania i przekazywania do użytku poszczególnych odcinków wynika z kwestii organizacyjnych - wyjaśnia. - Cała betonowa jezdnia wschodnia ma być, według deklaracji wykonawcy, dostępna będzie jeszcze w czasie wakacji - zapowiada.

A kolejne 4 kilometry w kierunku południowym od istniejącej jezdni betonowej mają zostać oddane 9 lipca, następne 2 kilometry (ostatni od południa) od Kamieńska do granicy kontraktu - 30 lipca.

[CZYTAJ] Pokręciłeś bączki na Interze? Rok bez prawa jazdy za popisy na parkingu

A1nowyodcinek

(fot. GDDKiA Łódź)

- Brakujący odcinek o długości 6,7 kilometra ma zostać przekazany do użytku w połowie sierpnia. Tym samym stara jezdnia tzw. Gierkówki przejdzie bezpowrotnie do historii, a kierowcy na całym łódzkim odcinku 64 kilometrów będą mieli do dyspozycji nową betonową jezdnię - zapowiada Maciej Zalewski. - Należy jednak zaznaczyć, że do jesieni na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk będzie obowiązywał układ ruchu 1+1, czyli jeden pas ruchu w kierunku Łodzi, jeden w kierunku Katowic. 18 października wprowadzony zostanie układ 2+2, po dwa pasy ruchu w każdy kierunku.

Rzecznik przypomina, że w czasie zmiany organizacji ruchu, co nastąpi jutro około południa, należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu i dodatkowych utrudnień. - Nie powinny one jednak trwać dłużej, niż kilka do kilkunastu minut - zapewnia Maciej Zalewski.

Slider