Dzisiaj świętowali policjanci. Skromniej, bo koronawirus

Dział: Aktualności
31/07/2020 - 13:30

W czwartek 31 lipca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radomsku podczas dorocznego Święta Policji odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Obchody rozpoczęły się meldunkiem dowódcy uroczystości – podkom. Pawła Szymanka, złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Radomsku – insp. Piotrowi Nowickiemu. Po meldunku nadszedł czas na wręczenie aktów mianowania.

W tym roku w radomszczańskiej Komendzie mianowanych na wyższe stopnie zostało 61 policjantów.

W korpusie oficerów awansowało 2 funkcjonariuszy, wśród aspirantów – 11, zaś sierżantów – 25. Z kolei w korpusie szeregowych Policji mianowania na wyższe stopnie służbowe z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – insp. Piotra Nowickiego otrzymało 23 policjantów.

Z okazji święta komendant złożył życzenia i podziękował za trud, poświęcenie, rzetelność i profesjonalizm podczas codziennej służby, szczególnie w tak trudnym okresie pandemii.

Życzenia i podziękowania złożyli również starosta Beata Pokora oraz prezydent Jarosław Ferenc.

Zaproszeni goście zaznaczyli, że dzięki wieloletniej współpracy z policją stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu jest na bardzo wysokim poziomie. Oznacza to, że wszyscy policjanci rzetelnie wykonują swoje obowiązki służbowe, co w konsekwencji daje wymierny efekt, jakim jest poczucie bezpieczeństwa wśród naszych mieszkańców.

O zakończeniu uroczystej zbiórki zameldował jej dowódca – podkom. Paweł Szymanek. Komendant po przyjęciu meldunku podziękował wszystkim za przybycie i udział w powiatowych obchodach Święta Policji w Radomsku.