Katarzyna Gołdon z UMLKS Radomsko zwyciężyła w Moszczenicy. Podwójnie

Dział: Sport
05/01/2020 - 11:24

W sobotę 4 stycznia w Moszczenicy rozgrano III Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny w kategoriach młodzik, kadet i junior w tenisie stołowym. Byli tam także radomszczańscy tenisiści, którzy zaprezentowali świetną formę.

 kasia goldon

(fot. UMLKS Radomsko)

W kategorii młodziczek zwyciężyła Katarzyna Gołdon, która stanęła na najwyższym stopniu podium także w kategorii kadetek. W tej kategorii 5. miejsce zajęła Łucja Morga. Wśród kadetów zwyciężył Sebastian Musiał, na miejscach 5.-8. sklasyfikowano Mateusza Musiała, 9.-12. Jakuba Szwedzika i 13.-16. Jakuba Sukiennika. Nasza juniorka Kinga Więcławska zajeła miejsce 5.-8.
W turniejach wojewódzkich oprócz zwycięzców z MTK zagrają także zwolnieni z MTK młodzicy S. Musiał i J. Szwedzik, w juniorkach K. Siemińska oraz w juniorach M. Czapla.

- Jestem bardzo zadowolony z występu Kasi Gołdon, która wygrała w swojej kategorii młodziczek oraz w kategorii wyższej, czyli kadetek, pokonując w walce o półfinał Lenę Zawiślak z Omegi Kleszczów 3:1 – mówi trener UMLKS Jacek Kawka. - Bardzo dobrze zagrał nasz żak Sebastian Musiał, wygrywając o dwie kategorie wyżej, czyli w kadetach. To dobry znak, bo już w najbliższy piątek Sebastian wystąpi w II Grand Prix Polski żaków w Drzonkowie koło Zielonej Góry - dodaje.