[KAMPANIA INFORMACYJNA] Jak Wam się podoba - park z wysypiska śmieci

Dział: Aktualności
22/05/2019 - 14:29

Przeczytaj artykuł w naszej gazecie, weź udział w rekrutacji i wyjedź do Brukseli! Dajemy Ci trzecią szansę!

 park glowka2

W miejscu składowiska śmieci na osiedlu Smoczka w Mielcu powstaje oaza miejskiej zieleni. Będzie plac zabaw, boisko, park linowy i tzw. ogrody sensoryczne: kolorów, zapachów, doświadczeń. Czy taka idea może się komuś nie podobać?
Okazuje się, że wielu mieszkańców osiedla boi się głośnych imprez, krzyków bawiących się dzieci, bałaganu zostawionego przez wypoczywających i dewastacji parkowej architektury. Są nieufni i niechętni inwestycji, która już za kilka miesięcy będzie otwarta. Lokalny tygodnik w ramach akcji „Bądź w porządku” zaprosi sąsiadów parku do rozmowy i wspólnego spędzenia czasu wśród zieleni parku i spróbuje przekonać o jego zaletach. Więcej o współfinansowanej przez Unię Europejską inwestycji oraz akcji społecznej, przeczytasz w Gazecie Radomszczańskiej w kolejnym artykule z naszego cyklu EUROPAGE.
Tekst o budowie parku miejskiego w Mielcu, dofinansowanej ze środków finansowych Funduszu Spójności Unii Europejskiej, pojawia się dziś w naszej gazecie i 70 innych mediach lokalnych w Polsce. Ta publikacja jest trzecią okazją dla czytelników do wzięcia udziału w rekrutacji, której efektem będzie wspólny z dziennikarzami wyjazd studyjny do Brukseli, podczas którego możliwe będzie poznanie tajników funkcjonowania instytucji i struktur unijnych.
Kampania EUROPAGE i wyjazd do Brukseli to elementy projektu „InForMe 2.0 - Działania informacyjne na rzecz promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji. 
Realizatorem projektu są Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

BelkaInForMe2