Kamil Bugdal w końcu podjął decyzję: przyjmuję mandat radnego RdR-u

Dział: Aktualności
26/11/2020 - 09:06
Kamil Bugdal czekał najdłużej jak mógł, w końcu, wczoraj wieczorem poinformował na swoim profilu Facebookowym (jednym z dwóch, tym z Kuźnią Kowalowiec w nazwie), że jednak zostanie miejskim radnym Razem dla Radomska. Zajmie miejsce Pawła Kałdońskiego, który w czwartek, 5 listopada złożył mandat. 

Bugdal, wciąż jeszcze szef Centrum Usług Wspólnych podległego prezydentowi, 5 listopada powiedział Gazecie, że musi się zastanowić. Zastanawiał się trzy tygodnie, zamlikł, nie odbierał telefonu, nie odpisywał na SMS-y, ale w końcu podjął decyzję. Przyjmuje mandat. To oznacza, że nie będzie dyrektorem, bo prawo zabrania pełnienia mandatu radnego i szefowania placówce podległej urzędowu miasta.

W wyborach samorządowych Kamil Bugdal zajął drugie miejsce za Pawłe Kałdońskim. Za nim znalazła się Agnieszka Jędrzejczyk, która otrzymałaby propozycję objęcia mandatu, gdyby nie zdecydował się Bugdal. 

 Kamil Bugdal sesja RM

Kamil Bugdal będzie reprezentował przede wszystkim mieszkańców Kowalcowca. Ale nie tylko.

Wczoraj wieczorem Bugdal napisał: - Była to dla mnie bardzo trudna decyzja. Nie ułatwiły jej nawet odbierane przeze mnie bardzo miłe telefony od osób, które wyrażały swoją radość z zaistniałej sytuacji i dodawały mi otuchy w podejmowaniu decyzji. Nie mogłem odrzucić głosów mieszkańców, którzy oddali na mnie swoje głosy i pokładali w mojej kandydaturze swoje, czasem bardzo konkretne nadzieje. Dlatego mogę dziś zapewnić, że dołożę wszelkich starań by godnie Was Kochani w Radzie Miejskiej Radomska reprezentować. 

[CZYTAJ] Kto przyjmie mandat po Kałdońskim? Bugdal milczy, Dębski nie ma informacji