Kamil 2 w Strzałkowie? Powiat chce kupić dom, po negocjacjach za 660 tys. zł

Dział: Tylko u nas
12/01/2021 - 10:01
Zarząd zrezygnował z kupna domu przy ulicy Przedborskiej, gdzie miała powstać druga placówka opiekuńczo-wychowcza, taka jak Kamil w Strzałkowie. Z pomysłu jednak nie zrezygnował i szukał innego miejsca.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, jest kolejny obiekt, w którym można będzie utworzyć następny dom dla dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców. Zarząd znalazł go w Strzałkowie. A w tym tygodniu o tym, czy zostanie kupiony, zdecydują powiatowi radni.

 kamil 2

(fot. Starostwo Powiatowe)

W placówce Kamil mieszka 14 podopiecznych, kolejnych kilkunastu miałoby swoje miejsce w Kamilu 2. Możliwe, że jeszcze w tym roku.

Murowany podpiwniczony dom z użytkowym poddaszem i dwoma garażami o pow. zabudowy 174,3 m kw. i pow. użytkowej 208,8 m kw. wybudowano w 2005 r. Ma wymagane instalacje oraz centralne ogrzewanie gazowe i kominek z systemem rozprowadzającym. - Zwraca uwagę wysoki standard wykończenia - podkreśla Fabian Zagórowicz, członek zarządu. - Działka jest ogrodzona i ładnie zagospodarowana, z zadbaną zielenią i krzewami ozdobnymi wzdłuż ogrodzenia - wylicza.

Zamówiono ekspertyzę, z której wynika, że stan techniczny budynku jest bardzo dobry. Wykonawała ją firma EXPERT Nieruchomości. Negocjowano cenę i ustalono, że za nieruchomość trzeba zapłacić 660 tys. zł brutto.

[CZYTAJ] Trzech mieszkańców Śląska dokonało w Radomsku kilku włamań. Kradli papierosy