Kamienica przy Kościuszki 7a jednak nie do sprzedaży? Będą mieszkania socjalne?

Dział: Tylko u nas
19/02/2020 - 10:40

8 tys. zł zapłaci miasto za opracowanie adaptacji budynku biurowego przy ul. Kościuszki 7a na mieszkania socjalne. Usługę wykona Biuro Projektów Budowlanych KONTUR Marcin Ściubak. A z tym dokumentem miasto ma starać się o dofinansowanie.

kościuszki 7a 

W lipcu zeszłego roku pisaliśmy o kamienicy, która była w kampanii prezydenckiej przedstawiana przez Jarosława Ferenca na wizualizacjach. Miała zostać wyremontowana. Prace nigdy nie ruszyły, za to pojawił się pomysł, żeby budynek należący do Towarzystwa Budownictwa Społecznego sprzedać.

Jak mówił wtedy Gazecie prezes TBS-u Krzysztof Górnik, na remont niszczejącej od ponad 10 lat kamienicy potrzeba 3, 4 mln zł. Spółka takich pieniędzy nie ma, więc zarząd wystąpił do prezydenta o pozwolenie na sprzedaż nieruchomości.

Sprawa trafiła na komisje, a radni powiedzieli, poczekajmy. Nie pozbywajmy się od razu.

Jak mówi nam dzisiaj prezes Górnik, pojawił się nowy program, do którego miasto chce aplikować o dofinansowanie. - Przy zewnętrznym finansowaniu remont jest jak najbardziej możliwy - mówi Gazecie prezes spółki. A jeśli nie uda się zdobyć pieniędzy? - Miasto pewnie będzie szukać innych źródeł. Zobaczymy - prezes dodaje, że z budynkiem trzeba w końcu coś zrobić, bo jest w coraz gorszym stanie.