Już w tę środę spotkanie w sprawie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego

Dział: Aktualności
08/06/2021 - 08:31
Urząd Miasta zaprasza na spotkanie tych, którzy już przy tworzeniu regulaminu radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego pracowali i tych, którzy chcą się dopiero przyłączyć.

Wydawało się, że w tym roku BO znów, z powodu pandemii i trudnej sytuacji nie będzie. Jednak prace ruszyły. A zacząć trzeba od stworzenia regulaminu.

Spotkanie w tej sprawie zaplanowano na środę 9 czerwca o godz. 16 w sali 104.

"Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy mają ciekawe pomysły oraz tych, którzy już posmakowali przygody z Budżetem Obywatelskim do aktywnego włączenia się w proces tworzenia Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomska i udział w kolejnej, 6. już, edycji BO." - czytamy w informacji na stronie internetowej urzędu.

[CZYTAJ] Sprawiedliwość w trzynastu odsłonach: Pozew? Żadnych komentarzy. Z Panem Bogiem!

 bo logo

BO to pieniądze z budżetu miasta, o których w głosowaniu decydują mieszkańcy. Jeśli ktoś ma pomysł wystarczy zgłosić projekt, a jeśli ten przejdzie pozytywnie weryfikację, zostanie poddany głosowaniu. Jeśli zwycięży, zostanie zrealizowany.

W ten sposób w mieście powstały boiska, place zabaw, fontanna czy tężnia. Były też tak zwane projekty miękkie, czyli różnego rodzaju imprezy.

Slider