Jutro wybory szefa powiatowych struktur Platformy. Kandydatka jest jedna

Dział: Potyczki
02/04/2019 - 10:03

Jutro wybory przewodniczącego struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej. Jedyna Kandydatką jest Magdalena Spólnicka. Wygraną ma pewną. Marek Rządowski, którzy w rozmowie z Gazeta Radomszczanską trzy tygodnie temu mówił, że „rozważa kandydowanie", zrezygnował. 

 SPOLNICKA 22

- Tak, będę kandydować - potwierdza krótko Magdalena Spólnicka. Więcej komentować nie chce. Liderka PO w mieście jest jedyną kandydatką na to stanowisko. W ostatnich wyborach samorządowych do Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi zdobyła ponad 10.500 głosów, ale mandatu nie. W przedostatniej kadencji rady miasta była liderką opozycji, która weszła w ostry spór z prezydentem Jarosławem Ferencem. Kandydowała też do Sejmu w 2014 roku i na prezydenta miasta w 2016.

Do niedawna wydawało się, że o fotel przewodniczącego będzie walczyć z radnym powiatowym Markiem Rząsowskim, który zastanawiał się nad kandydowaniem. Dzisiaj powiedział Gazecie, że po przedyskutowaniu jego kandydatury w szerszym gronie, zdecydował się nie kandydować. Do jutra będzie jednak pełniącym obowiazki przewodniczącego. Objął tę funkcję jesienią 2018 roku, kiedy zrezygnował wieloletni przewodniczący Jacek Zacharewicz, prezes ESBanku.