Jest już cennik basenu Aquara. Średni koszt: 15 zł za godzinę dla dorosłego

Dział: Aktualności
15/07/2021 - 11:07
Basen zostanie udostępniony mieszkańcom 20 sierpnia. Do tej pory nie wiadomo było jeszcze, jakie ceny będą obowiązywały za korzystanie z obiektu. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta wreszcie padły pierwsze kwoty. 

- Wnętrze basenu jest już gotowe. Będzie wymagał jeszcze drobnych poprawek - mówił podczas sesji prezydent Jarosław Ferenc. 

Podczas posiedzenia prezydent poinformował, że urząd przygotował już projekt cennika, który będzie obowiązywał za korzystanie z obiektu. 

- Ceny będą niższe średnio o 2 - 3 zł niż w Solparku w Kleszczowie - mówił prezydent. - Będzie podzielony na różne kategorie. 

BASEN

Radna niezależna Wioletta Pal zarzuciła prezydentowi, że przyszedł na sesję nieprzygotowany, ponieważ nie zaprezentował całego cennika. Wówczas prezydent zaprezentował cennik podzielony na bilety dla dorosłych i dzieci, a także w zależności od pory dnia. Bo cezura godzinowa przypadnie na godzinę 14. I tak osoba dorosła zaplaci za godzinę korzystania z pływalni 15 zł. Natomiast dzieci i młodzież będzie obowiązywała stawka 12 zł za godzinę. Jeśli chodzi o bilet rodzinny, jego cena dla dorosłego to 12 zł, a dla dziecka - 10 zł. Dopłata za każdą minutę będzie wynosiła odpowiednio 25 i 30 groszy. Korzystanie z basenu przez dwie godziny obniży cenę jednostkową. Wówczas dorosły zapłaci 20 zł za dwie godziny. 

Cennik: 

- bilet normalny: 15 zł za godz., 20 zł za 2 godz., 30 zł za 3 godz;

- bilet ulgowy: 12 zł za godz., 15 zł za 2 godz., 18 zł za 3 godz.

Wypłycenie zostanie zamontowane w późniejszym terminie. Prawdopodobnie dopiero późną jesienią. 

Na dotychczasowej, starej pływalni ceny kształtują się w następujący sposób: 

- bilet ulgowy: 7 zł za godz.;
- bilet normalny: 9 zł za godz.

Stara pływalnia przy ul. Leszka Czarnego będzie nadal czynna. Prawdopodobnie do początku przyszłego roku. 

[CZYTAJ] Miłoszek Małysa dostał szansę na życie. Lekarze ze Stanów chcą go operować