[WIDEO] Jedna osoba ranna, prawie 120 interwencji - to skutki wieczornej burzy

Dział: Aktualności
15/07/2021 - 07:26

Media

Burza ze środy na czwartek w powiecie radomszczańskim przyniosła wiele zniszczeń i koniecznej interwencji służb ratunkowych. Nie skończyło się na powalonych drzewach. Jedna osoba w Radomsku została ranna. 

Wczoraj mieszkańcy otrzymali alert III stopnia, który ostrzegał przed groźną burzą, która nadciągała nad powiat z południa. Zaczęlo padać już popołudniu. Ale to było preludium. Wieczorem rozpętała się silna burza z wyładowaniami atmosferycznymi i silnym wiatrem. W powiecie zanotowano przynajmniej trzy jej uderzenia. W województwie łódzkim powiat radomszczański został najbardziej poszkodowany. 

Strażacy podsumowali jej skutki. Jednym z poważniejszych było przewrócenie się drzewa na samochód osobowy na ul. Przedborskiej w Radomsku. na skutek uderzenia jedna osoba została poszkodowana. Doszło do uszkodzenia 11 dachów na budynkach mieszkalnych w miejscowościach Dmenin, Kobiele Wielkie, Rogaszyn , Kobiele Małe, Ochcocice, Barczkowice i Smotryszów. Uszkodzone zostały także dachy szkoły i świetlicy w Budzowie. Także dachy budynków gosodarczych zostały zniszczone w wielu miejscowościach w różnym stopniu. 

Uszkodzony w czasie burzy samochód na ul. Przedborskiej. Jedna osoba została ranna. 

Konieczna była pomoc strażaków w zabezpieczeniu mieszkańca Przybyszowa, któego stan wymaga aparatury podtrzymującej życie. Strażacy interweniowali także w przypadku podtopień piwnic, garaży i posesji. 

[CZYTAJ] Zaginął Dariusz Wilk z miejscowości Zdania. Z domu wyszedł wczoraj

W czasie burzy zdarzył się także jeden pożar, któ©ego przyczyną było zapalenie od zerwanej linii wysokiego napięcia. 

 

Slider