Jarosław Ferenc: sprawę dat na protokole nowego basenu zgłosiłem do prokuratury

Dział: Aktualności
15/07/2021 - 11:11
- Pracownicy sprawdzali ten protokół, ale niestety nie zwrócili uwagi na prokuraturę - powiedział dzisiaj prezydent Jarosław Ferenc radnym podczas zdalenej sesji Rady Miasta. Chwilę wcześniej poinformował ich, że sprawę daty 16 grudnia 2020 w protokole finansowo-rzeczowym nowego basenu, tego, który ze strony miasta podpisało sześć osób, zgłosił do prokuratury. - Jesteśmy w stanie dowieść w sądzie, że wykonawca sam zmienił tę datę.

Przypomnijmy, że 21 maja inwestor, czyli miasto, i wykonawca, czyli firma Inkomet, podpisali protokół odbioru nowego basenu przy ul. św. Jadwigi Królowej, wartego ok. 33 mln zł.

A także protokół rzeczowo-finansowy na podstawie którego miasto płaci wykonawcy za wykonane prace. W tym dokumencie widnieje data zakończenia prac budowalnych - 16 grudnia 2020. To oznacza, że nie miasto nie może naliczać wykonawcy kar umownych.

Jak wyjaśniał dzisiaj prezydent Ferenc, to wykonawca drukował dokumenty i to on zmienił datę. Zostało to zauważone zaraz po jego wyjściu, został wezwany do jej poprawienia, ale do dzisiaj tego nie zrobił. - Mamy dokumentację mailową, mamy dowody na to, że data powinna być 21 maja 2021 - zapewnił.

[CZYTAJ] Prezydencie, prosimy nazwiska. Nie finansujmy błędów władzy z podwyżek [Komentarz]

Ferenc

Jarosław Ferenc podczas wizytacji budowy nowego basenu.

Marcin Skubisz z firmy Inkomet kilka tygodni wcześniej, że z jego strony wszystko jest w porządku, data jest prawidłowa. - Nie mam o tym żadnej wiedzy, nie mam więc czego komentować, jeśli coś do mnie dotrze, będę mógł się odnieść - mówi dzisiaj Gazecie.

To już druga sprawa, którą prezydent Radomska skierował do prokuratury wobec wykonawcy basenu, pierwsza dotyczy dziennika budowy.

Na ostatniej konferencji prasowej w urzędzie miasta, która odbyła się w ostatni piątek, Jarosław Ferenc zapowiedział, że nowy basen zostanie otwarty 20 sierpnia. 

Slider