Jakub Mielczarek z RKS-u: szukamy osoby młodej, przebojowej, najlepiej stąd

Dział: Tylko u nas
28/07/2020 - 07:54
Po kartkowej wpadce w Pucharze Polski i rezygnacji prezesa Radosława Pawelca w RKS-ie trzeba wybrać nowego prezesa. Na biurku jest już kilka CV.

 rks

(fot. RKS pożegnał się z Pucharem Polski, mimo, że na boisku zwyciężył. Powód odpadnięcia z rozgrywek jest raczej zawstydzający, bo to ktoś nie policzył kartek. Winę wziął na siebie prezes.)

 

Kto zastąpi Radosława Pawelca na stanowisku prezesa RKS-u? Na razie nie wiadomo kto pokieruje trzecioligowym radomszczańskim klubem piłkarskim, na pewno do końca wakacji funkcję pełnił będzie Pawelec. Podał się on do dymisji po tym, kiedy drużyna została ukarana walkowerem, ponieważ w meczu z Unią Skierniewice zagrał zawodnik ukarany dwoma żółtymi kartkami. Ten piłkarz powinien pauzować. 

RKS wygrał 2:1, ale z Pucharu Polski odpadł. Pawelec wziął winę na siebie. I postanowił odejść.

Tylko, że prezesa nie można zmienić w jednej chwili, choć okazuje się, że chętnych do pokierowania drużyną nei brakuje.

  • Do klubu spłynęlo już kilka CV.
  • Wśród kandydatów są ciekawe postacie, jedne z doświadczeniem, inne dopiero na początku drogi menadżerskiej.
  • Zarząd klub szuka młodego i przebojowego menadżera.

- Najlepiej, żeby to była osoba stąd, ktoś, kto wraca po studiach czy po kilku latach pracy gdzie indziej do Radomska - mówi Jakub Mielczarek. - Chcemy postawić na ambitnego, młodego, pełnego entuzjazmu, ale i profesjonalnie przygotowanego fachowca, który da klubowi swoją pracą impuls do rozwoju. Bo tylko rozwój nas interesuje - zaznacza.

Nowością ma być też to, że po raz pierwszy funkcja prezesa klubu nie będzie tylko honorową, to znaczy nowy prezes zostanie zatrudniony i będzie pobierał wynagrodzenie. To ma być kolejny element profesjonalizacji klubu.