Jak dodać kobietom odwagi i siły. Opowiadała Joanna Przetakiewicz

Dział: Imprezy
22/07/2020 - 19:15

W restauracji Las o godzinie 17. 30 rozpoczęło sie spotkanie z Joanną Przetakiewicz w ramach kampanii "Nie boję się". To właśnie ona założyła ruch spoleczny Era Nowych Kobiet, który organizował spotkanie. 

Era Nowych Kobiet została założona w listopadzie 2018 r. przez projektantkę mody Joannę Przetakiewicz. Jej misją jest inspirowanie kobiet do przemiany osobistej i zawodowej, pomoc w budowaniu poczucia własnej wartości i akceptacji, niezależności finansowej i poczucia szczęścia.

Spotkanie w Radomsku rozpoczęło się od wykładu. Joanna Przetakiewicz mówiła o tym, jak dodać kobietom odwagi, siły i inspirować je do zmian. Podczas spotkanie uczestniczyki mogły skorzystać z darmowych porad psychologów, prawników oraz rzecznika praw obywatelskich. Było także studio do makijażu, gdzie mogły skorzystać z usług kosmetyczki. Było malowanie, różne rodzaje henny oraz porady na temat asymetrii i geometrii twarzy. 

Zapytaliśmy Joannę Przetakiewicz, skąd pomysł utworzenia Ery Nowych Kobiet. Powiedziała, że jest to ogromna potrzeba społeczna na tego typu działanie. Liczby to udowodniły. Na pierwszym spotkaniu było 30 zainteresowanych, teraz jest w sumie 500 tysięcy. Ona nie planowała aż takiej aktywności, bo to jest pewnego rodzaju eksperyment społeczny. Nie wiedziała, z jakim odbiorem to się spotka. Dzisiaj  jest bardzo dumna z liderek, które organizują spotkania. To nie musi być nic spektakularnego. Czasami im mniejsze spotkanie, tym bardziej wartościowe, bo kobiety potrzebują rozmowy, zrozumienia, wysłuchania. Od kobiet biorących udział w spotkaniach słyszy: - Do tej pory byłam samotna, bo przeprowadziłam się z innego miasta. Nie zdawałam sobie sprawy, że najbliżsi nie mają dla mnie czasu. A teraz okazuje się, że mogę rozmawiać o osobistych, intymnych, życiowych sprawach.