III Radomszczańska Pielgrzymka Biegowa. I rowerowa

Dział: Imprezy
08/08/2019 - 09:21

- Uczestnicy pielgrzymki modlili się w intencji osób uzależnionych w wyzwoleniu się z nałogów oraz zdrowia i kondycji fizycznej - mówi Sebastian Pierzchalski, prezes Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego. To KBKS od od trzech lat zachęca do pobiegnięcia do Częstochowy

pielgrzymka biegowa 2

W minioną sobotę po raz trzeci odbyła się III Radomszczańska Pielgrzymka Biegowa z Radomska do Częstochowy. Radomszczańscy biegacze w formie sztafety pokonali ponad 50 km w drodze z Radomska do Jasnej Góry.

pielgrzymka biegowa

- Zawodnicy startowali z parafii Miłosierdzia Bożego w Radomsku i zmieniali się co 10, 8 i 5 km zgodnie z deklarowanym wcześniej dystansem, przekazując sobie flagę papieską - mówi nam Sebastian Pierzchalski. Organizatorem pielgrzymki oraz rajdu rowerowego, bo kto nie czuje się na siłach pobiec, może pojechać, był KBKS, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz miasto Radomsko.
W rajdzie rowerowym i sztafecie uczestniczyło łącznie 50 osób. Rowerzyści pokonali trasę 100 km, odwiedzili znane w okolicy kościoły oraz miejsca kultu religijnego.