Idealne kurtki damskie dla figury jabłka. Twoja sylwetka nie musi być problematyczna!

Dział: Aktualności
16/11/2020 - 09:34
[ARTYKUŁ SPONSOROWANY] Wiele kobiet ma kompleksy związane ze swoją figurą, zwłaszcza zbyt dużym brzuchem, który jest większy od biustu. Jeśli masz taką figurę, a do tego dość szeroką talię i szczupłe nogi, to najprawdopodobniej jesteś jabłkiem. Nie oznacza to jednak, że nie możesz prezentować się jak przysłowiowy milion dolarów, wystarczy że wybierzesz odpowiednie ubrania i odzienie wierzchnie. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak dobrać kurtki damskie do takiej figury.

Kurtki damskie odpowiednie dla figury jabłka
Chcesz ukryć wydatny brzuch, ale jednocześnie podkreślić biust i szczupłe nogi. Jak to zrobić? Oczywiście istotne znaczenie ma tutaj długość. Kurtki zimowe, przejściowe, jesienne, jak i wiosenne powinny przede wszystkim wydłużać optycznie Twoją sylwetkę, a jednocześnie ją wysmuklić. Zatem długość do kolan lub 3/4 to najlepszy wybór. Odpowiednie dla Ciebie będą także kurtki ze spiczastym dekoltem, natomiast musisz raczej zapomnieć o dużych i masywnych kołnierzach, które optycznie dodadzą Ci kilogramów. Szeroki wybór kurtek oferuje https://diversesystem.com/pl/ona/kurtki - poznaj aktualne trendy. 

 kobieta kurtka moda4

Kurtki dla figury jabłka - co jeszcze warto pamiętać?
Decydując się na kurtkę pikowaną warto wiedzieć, że zbyt gęste pikowania dodadzą Twojej sylwetki masywności, dlatego lepiej zdecydować się na te mniej widoczne i delikatne. Ważna jest tu również długość.
Absolutnie nie wybieraj tych krótkich, gdyż dodadzą Ci gabarytów w górnej partii ciała przez co z Twoimi szczupłymi nogami będziesz wyglądać jeszcze bardziej nieproporcjonalnie. W przypadku takiej figury możesz zdecydować się na wzorzyste kurtki, jednak musisz unikać bardzo wyrazistych wzorów, np. dużej kraty.
Sprawdzą się wzory bardziej subtelne takie jak np. jodełka. Optycznie wyszczuplają podłużne paski, jednak tu znów liczy się umiar, gdyż powinny być one delikatne, a nie szerokie. Oczywiście możesz postawić również na klasyczny sposób wyszczuplenia sylwetki, a więc wybierać kurtki-płaszcze o długości 3/4 w kolorach brązowym i czarnym. Twoja sylwetka będzie w takim wydaniu prezentować się doskonale. Na pewno powinnaś podkreślać pod kurtką swój największy atut, czyli szczupłe nogi, a także wybierać buty, które podkreślają szczupłe łydki.
Dekolt spiczasty w kurtce podkreśli Twój biust, a jednocześnie optycznie wydłuży sylwetkę. Musisz unikać dwurzędówek, które będą poszerzać Cię optycznie. Kurtka parka może być także dobrym wyborem na co dzień.