"Hubalczycy" z Hufca ZHP Radomsko potrzebują wsparcia przy wyposażaniu harcówki

Dział: Aktualności
17/02/2021 - 20:24
XVI Szczep "Hubalczycy" im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Hubala zdobył nowe lokum. Mieści się w Domu Rzemiosła. Własnymi siłami harcerze wyremontowali pomieszczenia na harcówkę, bo ta dotychczasowa nie nadawała się na zbiórki. Panowała w niej wilgoć, a na ścianach pojawił się grzyb.

 W ubiegłym roku harcerze zdobyli możliwość organizowania zbiórek w pomieszczeniach znajdujących się w podziemiach Domu Rzemiosła. Jednak i ten lokal wymagał gruntownego remontu. Wykonali go sami. Bez zatrudniania fachowców. 

120196390 3648061671894015 4087927052606673805 o

(Fot. XVI Szczep Hubalczycy)

Dzięki wsparciu rodziców złożyli wniosek, w ramach którego otrzymali dofinansowanie, jest to niestety kropla w morzu potrzeb, jakie niesie za sobą duży remont.

Obecnie prace mają się ku końcowi. Dwa pomieszczenia są pomalowane, zakupiono wykładzinę i podkłady do nich. Korytarz został wyrównany i po montażu nowo położonej elektryki zajmą się jego przygotowaniem. Duże pomieszczenia i dorobek programowy jaki zgromadzili harcerze muszą zostać gdzieś rozmieszczone, by mogły im służyć na długie lata.

Teraz potrzebują pomocy, bo ich celem jest "wychowanie młodego człowieka". W godnych warunkach. 

"Zwracamy się z prośbą o wsparcie w wyposażeniu naszej harcówki. Potrzeby jakie mamy są podstawowe. Za zebrane pieniądze zakupimy przede wszystkim komody, szafę, półki, regały na książki i gry planszowe, materace, tablicę suchościeralną, ekran, wieszaki i półki na buty. Dodatkowo przez lata wyjazdów na festiwale mamy spory zasób instrumentów, z których korzystamy. Dlatego też chcielibyśmy zakupić stojaki, dzięki którym każdy członek szczepu będzie mógł skorzystać, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Po podliczeniu wszystkich kosztów kwota wynosi około 3 000 zł. Jest to dla nas ogromny wydatek. Jako organizacja pozarządowa w trakcie roku organizujemy akcję 1% w ramach której zachęcamy do wspierania naszej działalności poprzez odpisy oraz Akcję Znicz, na potrzeby której musieliśmy zakupić kasę fiskalną. W tym roku nie udało się jej przeprowadzić na tak dużą skalę, przez co nasz budżet nie został zasilony na poziomie lat ubiegłych. Od lat jesteśmy środowiskiem, które nie posiada swojego miejsca. Wielokrotnie poszukiwaliśmy nowego lokum, a teraz gdy się to udało robimy wszystko, by służyło nam przez lata i było ulubionym miejscem naszych harcerzy" - piszą Hubalczycy na swoim profilu społecznościowym.

Każdy, kto chce zainwestować w wychowanie młodych ludzi, moze dokonać wpłaty na konto szczepu przez serwis https://pomagam.pl/hubalczycy/.

[CZYTAJ] Prawie 400 tysięcy zł trafi do dzieci w rodzinach zastępczych z powiatu radomszczańskiego